Барса и Меси разбиха Атлетико и Фалкао

Каталунците гледат към титлата след разгром над "дюшекчиите"

по статията работи: Иво Вецев | 17.12.2012 | 00:04

Барселона записа категоричен успех над Атлетико (М) с 4:1 и продължи уникалната си серия без загуба в Примера дивисион, а Лео Меси вкара 1 гол повече от Фалкао в задочния сблъсък межди двамата голмайстори на първенството.

"Дюшекчиите" започнаха по-добре срещата, а Фалкао (31) даде аванс на своя тим с прекрасен, прехвърлящ удар. Адриано (36) обаче отговори с чудовищен гол, а до края на полувремето Бускетс (45) даде аванс на домакините. Лео Меси (57, 87) пък оформи крайното 4:1.

Така аржентинецът записа своя гол №90 и продължи тенденцията да не бележи "само" един гол в срещите на своя тим. След второто му попадение един фен нахлу на терена, за да прегърне своя идол. Логично, стюардите го ексортираха извън претелите на стадиона.

Барселона пък вече се чувства много комфортно на върха в класирането. След победата днес разликата с Атлетико е 9 точки, а издънката на Реал Мадрид днес прати отбора на цели 13 точки зад големия каталунски съперник, който има 46 точки - 15 победи и едва един равен.

Срещата започна с доминация във владеенето на топката от страна на Меси и компания, но по-добрите положения бяха в полза на Атлетико (М). Още в 8-ата минута гостите от столицата можеха да открият резултата, но ударът на Фалкао с глава срещна страничната греда на Валдес - първа опасност в мача.

След тази ситуация двата отбора си размениха няколко добри атаки, които обаче завършиха без особени заплахи за нито един от двамата вратари. "Дюшекчиите" обаче бяха много по-опасни, а в 23-ата минута Фалкао остана очи в очи с Валдес, но бе застигнат от защитниците на Барса и бе добре блокиран, като прати удара си в аут - нов пропуск на Ел Тигре.

В 31-ата минута обаче нямаше кой да спре феноменалния колумбиец, който отново се озова сам срещу испанския национал, но за разлика от предния път той копна технично топката и прехвърли Валдес, извеждайки своите напред - 0:1 на "Камп Ноу".

Радостта на гостите обаче траеше много малко, след като в 36-ата минута равенството бе възстановено. Адриано получи топката отдясно на нападението и проби към центъра. Така от около 20 метра той реши да пробва изстрел с левия крак, който попадна точно в дясната сглобката на вратата на Куртоа - феноменален гол и 1:1 между първия и втория в класирането.

В 42-ата минута Адриано получи центриране в наказателното поле и се опита да свали топката за Меси, но тя стигна до връхлитащия Алба, който обаче не успя да нанесе решителен удар. Барса пропусна още две положения, като Куртоа се намеси страхотно на два пъти, но в 45-ата минута при поредното разбъркване в наказателното поле падна втори гол за Барса.

Топката стигна до Серхио Бускетс на 4 метра от голлинията, като той първо залъга, че ще шутира, избегна шпагат на защитник, а след това прати топката в горния ляв ъгъл - 2:1 за Барселона.

Второто полувреме започна със смяна на Филипе Луис, като на негово място влезе Ката Диаз, но това не даде резултат, а домакините натиснаха здраво своя съперник в търсене на трети, решителен гол в своя полза. В игра влезе и Суарес в 56-ата минута, но само минута по-късно срещата беше решена.

Барса отне топката в центъра на терена и тя бързо стигна до Лео Меси, който финтира двама и се озова на стрелкова позиция, като неговият удар от 15 метра намери долния ляв ъгъл на Куртоа - 3:1 за каталуцните и гол №89 на аржентинския магьосник.

След попадението домакините намалиха темпото и започнаха да задържат повече топката в средата на терена, като не позволяваха никакви опасни атаки пред Валдес. В самия край на срещата пък Меси се възползва от грешка на Диего Годин и прехвърли Куртоа за 4:1 - Барселона записа пореден впечатляващ успех.