Барса победи, но загуби Лео Меси

Каталунците сразиха домакините от Бетис, но голямата им звезда получи нова контузия

по статията работи: iNews.bg | 11.11.2013 | 00:15

Барселона се откъсна на 3 точки пред втория Атлетико Мадрид във временното класиране на Примера, след като днес каталунците разкъсаха с 4:1 домакините от Реал Бетис в последен мач от 13-ия кръг.

Два гола за "лос кулес" реализира Сеск Фабрегас, докато по веднъж се разписаха Неймар и Педро Родригес. Точен за Бетис бе Хорхе Молина от дузпа. Лошите новини за каталунците обаче дойдоха от поредната напоследък мускулна травма, която получи звездата на тима Лионел Меси. Аржентинецът напусна игра след само 22 минути игра, като смяната му по-скоро имаше цел да предотврати по-сериозно нараняване.

С днешния си успех Барса събра актив от 37 точки, възползвайки се от загубените две точки от страна на Атлетико Мадрид срещу Виляреал. "Дюшекчиите" остават втори с 34 пункта, а трети е Реал Мадрид с 31 точки до момента.

Наставникът на гостите Херардо Мартино даде почивка на Серхио Бускетс, който изобщо не бе в групата за мача. Хавиер Масчерано, Адриано, Андрес Иниеста и Алексис Санчес останаха на пейката, докато сред титулярите се появиха Карлес Пуйол, Марк Бартра, Мартин Монтоя, Алекс Сонг, Сеск Фабрегас и Педро. Неймар и Лео Меси отново блестяха в състава на "блаугранас".

Началото на срещата не бе белязано от особено високо темпо, а в 17' Виктор Валдес осъществи феноменално спасяване на вратата си. Хуан Карлос стреля с глава от чиста позиция, но стражът на Барса парира кълбото в корнер.

1101243Минути по-късно контузия получи Лионел Меси. Аржентинецът се впусна в борба с противников бранител, опитвайки да пусне подаване към Неймар. В този момент обаче Бълхата почувства физически проблем, като сам поиска смяна.

Между 35' и 37' каталунците се развихриха, което и доведе до два бързи гола във вратата на Гиермо Сара. Първо Неймар вкара на празна врата след асистенция на Фабрегас, а малко след това Педро блесна с индивидуална акция. Крилото пусна топката през няколко бранители на Бетис и напредна, преди да завърши сам с техничен изстрел за 0:2.

През втората част нищо в Севиля не се промени, а шампионите успяха и да затвърдят крайния си успех.

В 60' Неймар бе длъжен да вкара трети гол, след като бразилецът стреля на два пъти очи в очи със Сара. И двата удара на нападателя обаче бяха спасени от стража. Всичко обаче приключи четири минути по-късно, когато Франсеск Фабрегас отбеляза първия си гол в мача. "Четворката" получи подаване от Монтоя и от лесна позиция не сбърка за 0:3.

Десет минути преди края севилци допуснаха и четвърто попадение. Центриране на Дани Алвеш бе проспано от двама защитници на Бетис, което позволи на Фабрегас да вкара с глава втория си гол в срещата.

Крайното 1:4 бе оформено в добавеното време, когато нарушение на Алвеш доведе до дузпа в полза на Бетис. Зад топката застана Хорхе Молина, който прати Валдес в грешния ъгъл и реализира почетен гол за "зелено-белите".