Барселона е лидер след важен успех в Ла Лига

Каталунците удариха с 2:1 Малага

по статията работи: Даниел Любомиров | 23.01.2016 | 19:14

Барселона постигна една от най-важните си победи като гост от началото на сезона, покорявайки стадиона на Малага с 2:1 в първи мач от съботната програма на 21-ия кръг в Примера дивисион.

Каталунците излязоха на върха в класирането с 48 точки след 20 мача, като Атлетико (М) е втори с 47 пункта също от 20 кръга. Реал Мадрид е трети с 43, а Малага е с 24 на 12-та позиция.

Мунир ел Хадади продължи добрата си серия тази седмица с гол още във 2-ата минута за каталунците, възползвайки се от подаване на Суарес, който бе изведен отдясно в наказателното поле и просто пусна топката успоредно на голлинията. На далечната греда Мунир успя да я мушне в мрежата, след като нито вратарят, нито защитник не можа да я изчисти преди това.

Това се оказа само едно от двете положения за Барселона преди почивката, защото каталунците чак в 44-ата стигнаха до нова сериозна ситуация в наказателното поле на своя домакин. Тогава след разбъркване на около пет метра от вратата Лионел Меси получи отличен шанс да стреля от чиста ситуация, но не можа да се разпише и да възстанови преднината на своя отбор.

Към този момент пълен господар на терена бе тимът на домакините, които в 14-ата минута чрез Кастро бяха много близо до изравняването, но изстрелът му от дъгата на пеналтерията бе отбит в гредата от Клаудио Браво.

В крайна сметка, в 32-ата минута Хавиер Масчерано не можа да изнесе топката в близост до собственото наказателно поле и защитата на Барса бе пробита през центъра. Кастро с гръб към вратата овладя и с обръщане изведе сам срещу враря непокрития Хуанми, който преодоля Браво за 1:1.

Втората част започна коренно различно, като този път инициативата бе изцяло в полза на каталунците. Те се оказаха далеч по-ефективни от своя съперник и още с първия си точен удар след почивкатата стигнаха до аванс. Адриано центрира от ъгъла на пеналтерията на далечната греда, където Лео Меси с ефектна странична ножица прати топката неспасяемо в мрежата на Идрис Камени – 1:2.

Меси до края на срещата имаше още три шанса да се разпише, но така или иначе преднината на Барселона се оказа достатъчна за крайния успех.