Барселона надви Селта с късен гол

Жереми Матьо с глава след центриране от фаул донесе успеха във Виго

по статията работи: Даниел Любомиров | 05.04.2015 | 23:52
БТА/AP

Барселона възстанови преднината си от четири точки на върха в испанската Примера дивисион, след като спечели тежкото си гостуване на Селта във Виго с 1:0 в последната среща от неделната програма на 29-ия кръг.

Единственото попадение в срещата реализира Жереми Матьо в 74-ата минута с красив плонж и удар с глава от малък ъгъл при центриране на Андрес Иниеста от пряк свободен удар. Френският защитник във втори пореден важен момент от Ла Лига се разписва по такъв начин, след като в предишния кръг откри резултата в "Ел Класико" при победата с 2:1 над Реал Мадрид.

Видео и подробности за мача вижте в Sporta.bg

Барселона пък отново в тежка ситуация се възползва от едно от новите си оръжия през този сезон (освен контраатаките) – статичните положения. Каталунците вече имат 71 точки и се извисяват отново с четири над Реал Мадрид на върха в класирането девет кръга преди финала на първенството.

Лионел Меси бе сред титулярите на Барса след излекуваната си контузия в глезена, но не изигра добър мач и почти не излезе на стрелкова позиция, предпочитайки да стои в по-назад. В 91-ата минута Меси се откъсна сам срещу вратаря фронтално, но прехвърлящият му удар кацна на горната греда и излезе в аут. Така той не можа да отговори на предизвикателството на Кристиано Роналдо в битката межу двамата за Златната обувка и за голмайсторския приз в Ла Лига.

По-рано днес Роналдо наниза рекордните за кариерата си 5 попадения при разгрома на Реал Мадрид с 9:1 над Гранада, с което увеличи головата си сметка на 36 за сезона – 4 повече от Бълхата.

Подробности и видео от изумителния мач по-рано днес на "Сантяго Бернабеу" вижте НА ТОЗИ ЛИНК.

Селта с 35 пункта остава на 11-то място – на 10 точки от зоната на изпадащите и на 15 от зона "Лига Европа". В 87-ата минута за изключително глупава постъпка Ореяна получи директен червен картон, след като хвърли парче трева по Серхио Бускетс, който се бавеше с изпълнение на пряк свободен удар.