Барселона научи съперниците си за световното клубно първенство

Европейският шампион ще се изправи срещу победителят от двойката Есперанс (Тунис) – Ал Саад (Кипър)

по статията работи: Краси Киров | 17.11.2011 | 16:46

Днес в Токио бе изтеглен жребият за световното клубно първенство по футбол, което ще се състои от 8 до 18 декември в Япония.

Фаворитите - Барселона, който е световен клубен шампион през 2009 година, и бразилският Сантос, ще се включат в борбата от полуфиналите.

Европейският клубен шампион ще има за съперник победителят от двубоя между Есперанс (Тунис) – Ал Саад (Кипър). Срещата ще бъде от полуфиналите, а победителят се класира директно за финала на 18 декември.

Президентът на тунизийския отбор Риад Бенур обяви, че неговия тим не отива на този турнир като обречен. "Всички очакват финал между Барселона и Сантос, само че може да се получи да игре Сантос срещу Есперанс. Нищо не се знае," закани се президента Бенур.

Барселона има само една титла от този турнир през 2009 като на два пъти губи финала от бразилски съперник. Сантос пък има две титли още от времето, когато легендата Пеле се състезаваше в състава.

Ето и пълният жребий за световното клубно първенство:

8 декември, осминафинал

мач 1: Оуклънд Сити (Нова Зеландия) - шампион на Япония, който все още не е определен