Барселона обезмисли реванша с Осасуна

Каталунците постигнаха разгромен успех с 4:0 на своя "Камп Ноу", с което и вече мислят за 1/4-финалите в турнира за Купата на Краля

по статията работи: iNews.bg | 05.01.2012 | 00:55

Финалистът от миналата година Барселона вече гледа към участие на ¼-финалите в турнира за Купата на Краля, след като днес "блаугранас" постигнаха разгромен успех с 4:0 при домакинството си на Осасуна. По две попадения за Барса реализираха Сеск Фабрегас и Лионел Меси, с което и Пептим реално обезмисли реванша на "Рейно де Навара" след седмица.

Суперзвездата на домакините Лионел Меси седна на резервната скамейка на своя тим, въпреки информациите от днес, че грипно заболяване ще го остави извън групата за срещата. Хосеп Гуардиола отново заложи на схема 3-4-3, като капитанът Карлес Пуйол, Хавиер Масчерано и Жерар Пике действаха в отбрана. Серхио Бускетс, Тиаго Алкантара, Шави и Сеск Фабрегас овладяха средата на терена, докато Педро Родригес, Исаак Куенка и Даниел Алвеш бяха изнесени по-напред.

Срещата на "Камп Ноу" очаквано стартира със силен домакински натиск на Барселона, като съвсем разбираемо, Пептим търсеше решаващ удар преди гостуването в Памплона. По-рано през този сезон "лос кулес" унижиха Осасуна с 8:0 в среща от Примера Дивисион, поради което и възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар надали очакваха двубоя с особено спокойствие.

Вратата на гостите оцеля през първите 15 минути на мача, но Барса нанесе двоен удар между 15' и 19', когато Сеск Фабрегас се разписа на два пъти в мрежата зад Асиер Риесго. Халфът на домакините бе изведен на добра позиция и откри след четвърт час игра, а четири минути по-късно реализира изключително красиво попадение. Бившият капитан на Арсенал се озова очи в очи с противниковия страж и изкусно го прехвърли, попадайки за втори път в прегръдките на своите съотборници.

До края на първата част Барселона пропусна няколко възможности да направи резултата класически, като шанс за това получи дори и капитанът Карлес Пуйол. Къдрокосият бранител стреля от близка дистанция, но прати топката право в тялото на Риесго, който отрази.

През втората част почти нищо на терена не се промени, като Пептим продължаваше да търси още голове, докато памплонци рядко минаха центъра на терена. В 59' трибуните на "Камп Ноу" изригнаха във възторг, след като на тъчлинията застана аржентинският магьосник на "блаугранас" Лионел Меси, който вече бе готов да запише първи минути за новата 2012 година.

Ла Полга се включи много активно, като присъствието на Меси не остана незабелязано от самото му влизане в игра. Аржентинецът видимо бе зажаднял за футбол след зимната пауза, като още в 65' можеше да отбележи. Двойно подаване с Алвеш изведе "гаучоса" на чиста позиция, но техничният му изстрел мина на сантиметри покрай гредата. Гол на Лионел Меси все пак последва в 72', когато Осасуна допусна и трето попадение в мрежата си. Шави Ернандес отправи центриране в наказателното поле на гостите, а десетката на Барса реализира един от редките си голове с глава.

До края на двубоя в игра за Барселона се появиха още Алексис Санчес и Сейду Кейта, които заеха местата на Исаак Куенка и Франсеск Фабрегас. В пълен унисон със случващото се на терена, едва ли за някого бе изненада, че в самия край се стигна и до четвърти гол. Негов автор отново бе Лионел Меси, който получи подаване на границата на наказателното поле, намери позиция за удар и с левия крак оформи крайното 4:0 за Барселона.

Така каталунците на практика си осигуриха участие на ¼-финалите в турнира, където ще ги очаква победителят от сблъсъка между Реал Мадрид и Малага. Там интригата е далеч по-сериозна, имайки предвид, че "кралския клуб" стигна до труден успех с 3:2 при домакинството си на "Сантяго Бернабеу".