Безмилостен Байерн помете пореден съперник в Германия

Баварският гранд отнесе Айнтрахт (Франкфурт) с 5:0

по статията работи: Мариян Найденов | 02.02.2014 | 20:30  11 Виж всички снимки

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) записа 17-ата си победа от началото на сезона в Бундеслигата, след като днес "баварската машина" прегази отбора на Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 19-ия кръг в Германия, игран на "Алианц Арена".

Така европейският шампион продължава без загуба на домашна сцена, като до момента баварците са допуснали 2 равенства и нито едно поражение.

Байерн доминира по време на целия мач и не остави никакви шансове на съперника си, като можеше да се поздрави и с по-изразителен успех, ако не бяха пропуските на нападателите му.

Марио Гьотце изведе домакините напред още в 12-ата минута, а Франк Рибери удвои в края на първото полувреме (44’). Резултатът стана класически в 67-ата минута, когато точен бе Ариен Робен, а две минути по-късно Данте направи 4:0. Точка на мъките за гостите от Франкфурт сложи Марио Манджукич минута преди края на редовното време, оформяйки крайното 5:0.

Байерн продължи да търси още попадения и второто падна минута преди края на първото полувреме (44’), а точен бе Франк Рибери, който бе на точното място, за да направи добавка след изстрел с глава на Манджукич.

След тази победа възпитаниците на Хосеп Гуардиола остават едноличен лидер във временното класиране на Бундеслигата с актив от 53 точки - на цели 13 пред втория Байер Леверкузен и на 17 пред третия Борусия (Дортмунд) след 19 изиграни кръга.