Безпощаден Байерн разнищи Шалке 04

Баварците разгромиха с 4:0 "кралскосините"

по статията работи: Константин Симидчийски | 21.09.2013 | 21:47
БТА/AP

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен се изравни по брой точки с Борусия Дортмунд на върха в Първа Бундеслига, след като днес баварците постигнаха разгромен успех с 4:0 при гостуването на Шалке 04 в мач от шестия кръг.

Бастиян Швайнщайгер, Марио Манджукич, Франк Рибери и Клаудио Писаро бяха точни за Байерн, като шампионите се възползваха от грешната стъпка на Дортмунд по-рано днес. "Жълто-черните" сбъркаха при визитата си на Нюрнберг, завършвайки наравно 1:1.

Така Байерн и Борусия Дортмунд вече разполагат с по 16 точки след първите шест мача, делейки първата позиция в немския шампионат. На трето място е съставът на Байер Леверкузен, който следва плътно с 15 пункта на сметката си.

С интерес бе очакван сблъсъкът на двамата братя Боатенг в днешния ден. Новото попълнение на Шалке Кевин-Принс бе сред титулярите на "кралскосините", докато неговият брат Джером трябваше да спира атаките на домакините в отбраната на Байерн.

Срещата в Гелзенкирхен стартира с лек натиск на Шалке, като домакините бяха малко по-активни в предни позиции.

Постепенно обаче Байерн започна да налага превъзходството си на терена, а между 21' и 22' баварците нанесоха светкавичен двоен удар над своя съперник. Първо Бастиян Швайнщайгер откри с глава след центриране на Робен, а минута по-късно Марио Манджукич удвои след чудесно центриране на Давид Алаба.

И след почивката Шалке така и не успя да намери път към пазената от Мануел Нойер врата, докато Байерн не само задържа, но и дори удвои вече солидния си аванс в резултата.

Всичко в сблъсъка бе предрешено петнадесет минути преди края, когато футболист №1 на Европа Франк Рибери напомни за присъствието си на терена. Френският национал получи прецизно подаване от Алаба и от близка дистанция чукна топката за 0:3, докато левият бек записа втората си асистенция в мача.

Унижението за "кралскосините" стана пълно в 84', когато гостите отбелязаха и четвърти гол във вратата на Тимо Хилдебранд. Резервата Клаудио Писаро получи асистенция от Томас Мюлер и насочи топката към мрежата, слагайки черешката на тортата за Байерн в днешния ден.