Берба и Фулъм изпуснаха Челси

Бенитес записа второ 0:0 начело на европейския шампион

по статията работи: Иво Вецев | 29.11.2012 | 00:03

Тотнъм нанесе още един тежък удар на Ливърпул, след като тази вечер на "Уайт Харт Лейн" момчетата на Вилаш-Боаш спечелиха с 2:1 срещу някогашното страшилище от Мърсисайд.

Ленън (7) и Бейл (16) дадоха аванс на "шпорите", а през второто полувреме Бейл си отбеляза автогол в 71-ата минута след асистенция на Ленън, който заби топката в лицето му.

След победата бившият тим на Бербатов се изкачи до 5-ата позиция с 23 точки, като изостава на 3 от зона "Шампионска лига". Мърсисайдци пък продължават лутането си в долната половина на таблицата и имат 16 - на 3 от зоната на изпадащите.

От самото начало Тотнъм загатна, че ще търси максимума срещу Ливърпул в дербито на 14-ия кръг, като Гарет Бейл бе близо до гол, но Рейна спаси топовния му шут от 25 метра, а Глен Джонсън изчисти под носа на Джърмейн Дефоу.

Още в 7-ата минута уелсецът напомни за себе си, след като премина като на парад през Джерард, Алън и Джонсън по лявото крило и сервира топката на Аарън Ленън, който безпроблемно порази целта - 1:0 за "шпорите".

6 минути по-късно Алън отне в центъра и пусна към Суарес, който от своя страна намери непокрития отляво Енрике. Бекът центрира към Хендерсън, но халфът се засуети и позволи на Уокър да се намеси решително - Ливърпул пропусна уникална възможност да изравни.

Така още в следващта минута гостите бяха наказани, след като Бейл стреля мощно от пряк свободен удар, топката се отклони в Хендерсън и влетя в мрежата зад Рейна - 2:0 за Тотнъм и 6-и гол за бързоногото крило.

До края на полувремето мърсисайдци опитаха някакъв натиск, който обаче не беше материализиран, а и чистите положения пред Лорис липсваха.

През вторите 45 минути темпото на игра значително падна, а в 68-ата минута Бейл пропусна да реши всичко в срещата, след като ударът му отдалеч с левия крак мина на сантиметри от гредата.

За негово огромно съжаление, именно той върна Ливърпул в двубоя - Агер пусна към Джерард, но Ленън стигна до топката и опита да изчисти. Коженото кълбо обаче срещна лицето на Бейл и влетя в мрежата на Лорис - 2:1 на "Уайт Харт Лейн".

В 81-ата минута някогашното страшилище Ливърпул можеше да стигне поне до равен, но Суарес стреля изключително неточно от 11 метра след прекрасен пас на Агер. До края на срещата не се случи нищо по-интересно и "шпорите" успяха да задържат своя аванс.