Берба си направи отличен подарък за рождения ден

Митко вкара, но и получи разтежение срещу Уест Хям

по статията работи: Иво Вецев | 31.01.2013 | 00:15

Димитър Бербатов отпразнува по страхотен начин 32-ия си рожден ден, след като вкара гол за Фулъм и бе най-добрият на терена за своя тим при победата с 3:1 в лондонския сблъсък срещу Уест Хям в 24-ия кръг на Премиър лийг.

Берба (10) с отлично изпълнение с глава даде аванс на своите, но Нолан (48) изравни. Само минута след това Родайега отново с глава възстанови преднината на Фулъм, а в самия край на срещата Джоуи О'Браян си вкара автогол - 3:1.

Това позволи на Бербатов и компания да се изкачат до 12-о място с 28 точки, докато "чуковете" паднаха до 13-а позиция с точка по-малко.

Фулъм определено беше по-добрият отбор в началните минути, като възпитаниците на Мартин Йол се хвърлиха в атаки от самото начало, а Йаскелайнен трябваше да се намесва при удар на Руис.

В 10-ата минута Фулъм получи шанс да изпълни пряк свободен удар от дясното крило на своето нападение, като последва центриране на Деймиън Дъф. Няколко човека се разминаха с топката, която се очакваше да излезе в аут, но в последния момент рожденикът Бербатов сложи главата си на пътя и я вкара във вратата на Уест Хям - 1:0 за "котиджърс".

За съжаление на феновете на "Крейвън Котидж", тези два удара останаха единствените точни през първото полувреме, въпреки че Бербатов и компания бяха по-активни в предни позиции и създаваха по-опасни положения.

Втората част започна вихрено, като още в 48-ата минута равенството бе възстановено, след като Кевин Нолан получи отлична топка от Марк Ноубъл и заби топката зад гърба на Марк Шварцер. Само минута по-късно обаче Деймиън Дъф с поредното си перфектно центриране качи топката на главата на Родайега, който върна Фулъм с гол напред - 2:1 за домакините.

"Чуковете" опитаха да отвърнат на поредния удар от страна на домакините, но така и не намираха целта, а в редките случаи, в които успяваха да се справят със сгъстената защита на "котиджърс", а Берба и компания пропуснаха да направят аванса си още по-голям, въпреки добрата игра на българина в конструирането на атаките на своя тим.

Той в крайна сметка бе заменен в 78-ата минута от Младен Петрич, тъй като получи разтежение, но все пак обра овациите на феновете на "Крейвън Котидж". До края на срещата пък остана време за О'Браян да си отбележи автогол, което бетонира първия успех за Фулъм в последните три мача.