Бербатов попадна в неприятна класация

Нападателят бе обявен за една от най-лошите инвестиции във футбола

по статията работи: Божидар Азманов | 13.09.2012 | 08:53
Бербатов попадна в неприятна класация
fulhamfc.com

Перлата в селекцията на Фулъм Димитър Бербатов попадна в непрестижната класация на ESPN за най-лоша инвестиция във футбола.

През 2008 година българският нападател бе закупен от Манчестър Юнайтед от Тотнъм за сумата от 30,75 милиона паунда - трансферен рекорд за "червените дяволи".

Четири години по-късно обаче цената на футболиста вече бе паднала на скромните четири милиона паунда, срещу които той акостира на "Крейвън Котидж" в Лондон.

Това означава, че в Юнайтед са успели да си върнат само 13 процента от средставта, които са вложили за привличането на Бербатов.

Като най-неуспешна покупка е определен шведският национал Златан Ибрахимович. През 2009 година Барселона плати на Интер 55,5 милиона паунда, а само две години по-късно той отново се отправи към "Сан Сиро", но този път в посока Милан, като "росонерите" откупиха правата му за 19,2 милиона.

Простата сметка показва, че каталунците са изгубили 36,3 милиона паунда от трансфера.

В отделна класация ESPN подрежда играчите, които си тръгват без никаква компенсация за клуба.

В нея безспорен номер 1 е французинът Зинедин Зидан, който дойде в Реал Мадрид за 47 милиона лири и след няколко бляскави сезона прекрати кариерата си.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


22 Qka Tochilka 13.09.2012 | 14:30
Ами не... щом до сега нямаше отзвук значи няма да има обяснения!
21 Боряна Янкова 13.09.2012 | 14:19
http://iq.tochica.com/r/2099/ --- Тествай се и разбери колко си умен :)
20 empty world 13.09.2012 | 13:20
Не бива да съдим Бербатов - направи 2-3 много добри мога да кажа сезона в Манчестър Юнайтед, но отбори като Юнайтед си имат претенции към игратите и то съвсем обективни според мен.
19 empty world 13.09.2012 | 13:13
Ей това е кофти за реномето на един футболист, ама аз като цяло не мисля, че на Димитър Бербатов кой знае колко му пука за нещо подобно, в което да е замесе директно.
18 Margо Filipova 13.09.2012 | 12:11
Това е много неприятно, сигурно сега ще бъдем залети от новини, базирани на фейсбук профила му, в които той обяснява защо не трябва да се четат вестници и да се вярва на класации!
17 Боряна Янкова
Този коментар е маркиран като неуместен.
16 Georgi Hristov 13.09.2012 | 11:41
Това е много тъп начин да се направи сметката! Честно!
15 nedostapnata moma 13.09.2012 | 11:25
Бербатов си е номер едно , никой няма право да го оплюва !!!!
14 atanas angelov 13.09.2012 | 11:11
Май всички забравихте какво е направил Бербатов , особено за нас , българите , като ни прослави с неговите блестящи умения във футбола , много жалко за вас !!
13 Анита Кралева 13.09.2012 | 11:09
Много неприятно, все пак да се надяваме, че ще опровергае тази класация и да докаже какво може!
12 sexapilnata pichka 13.09.2012 | 10:55
Моляяяяяяя ????
11 Иван Петков 13.09.2012 | 10:15
Не мисля, че у Бербатов е останало какъвто и да е потенциал за развитие! По -скоро ще си поритва отвреме - навреме при Мартин Йол. А факта си е факт - той ще си остане един от най - слабите трансфери в кариерата на сър Алекс Фергюсън!
10 nude disco 13.09.2012 | 10:14
Доста неподготвено мнение, наистина! Понякога се чудя на някои хора, защо пишат след като не са наясно с темата?
9 Velislav Zdravkov 13.09.2012 | 10:01
За какъвто и да го обявяват , той си остава номер едно , това е !!!
8 Velislav Zdravkov 13.09.2012 | 09:53
Калин се ядоса :) , ами така е , то жените като не разбират от футбол , по -добре да не коментират :)
7 Калин Стойчев 13.09.2012 | 09:41
Ти гледаш ли въобще футбол? Гледала ли си мачове на Бербатов? Стана ли той голмайстор на висшата лига като не игра в 1/3 от мачовете? Миналата година вкара ли 10 гола в 12 мача почти във всичките резерва? погледай малко понаучи се и тогава коментирай неща от които сега не разбираш.
6 Калин Стойчев 13.09.2012 | 09:39
Ти гледаш ли въобще футбол? Гледала ли си мачове на Бербатов? Стана ли той голмайстор на висшата лига като не игра в 1/3 от мачовете? Миналата година вкара ли 10 гола в 12 мача почти във всичките резерва? погледай малко понаучи се и тогава коментирай неща от които сега не разбираш.
5 Denitsa Georgieva 13.09.2012 | 09:34
Ако беше показвал в Юнайтед качествена игра, нямаше да търка скамейката. Че даже се изказа и лошо за Фъргюсън. С мързела идва лошата игра. Нека си играе сега във Фулъм, ако и там не седи на скамейката :D
4 golemiqt korem 13.09.2012 | 09:26
Много лошо , при положение ,че е един от най-добрите футболисти на света !
3 Ape Ptero 13.09.2012 | 09:25
Това е спорт, просто няма как с напредването на възрастта на играчите акциите им да се вдигат. Мана взеха каквото можаха от Митко, че и по-малко, имайки предвид колко безполезен бе той в последно време за тях...
2 Кристина Минкова 13.09.2012 | 09:08
Много кофти класация наистина...никой не би искал да попадне в нея.Важното е,че Митко се отърва от онези,копито не му даваха да стане от скамейката и сега ще има възможност да си покаже всички умения и целият потенциал
1 nude disco 13.09.2012 | 09:04
Изключително неадекватна класация на ESPN. Не съм фен на Бербатов, но от телевизията е трябвало да отчетат и успехите, които е донесъл Бербатов и паричните постъпления следствие от това.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.