Бербатов с 15 минути игра при успех на Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" победиха с 4:0 тима на Астън Вила и отново водят с 5 точки в класирането

по статията работи: Краси Киров | 15.04.2012 | 20:03

Отборът на Манчестър Юнайтед победи с 4:0 тима на Астън Вила в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов бе на резервната скамейка и се появи в игра в последните 15 минути, точно след като резултата бе станал класически.

Срещата започна с много спорно положение, като Юнайтед получи дузпа за нарушение срещу Ашли Йънг. В края на първото полувреме Уелбек покачи на 2:0 след подаване на Евра, а Рууни направи резултата класически след добра комбинация с Валенсия. В даденото от съдията продължение на мача Нани отбеляза за 4:0.

С тази победа Юнайтед има пет точки преднина на върха в класирането пред градския съперник Манчестър Сити. Ситуацията в Астън Вила не е много приятна, след като капитана на тима Стилиян Петров бе диагностициран с ужасно неприятна болест, а тима не се представя на ниво в последните мачове. В момента бирмингамци са на 6 точки от зоната на изпадащите.

Двубоят започна с положение за гостите. Още в 30-та секунда Андреас Вайман излезе на добра позиция и стреля, но Де Хея спаси. В 7-та минута се случи и най-спорното положение в мача. Ашли Йънг получи топката отляво и нахлу в наказателното поле и финтира защитник, но след това се строполи на земята, а съдията посочи бялата точка. Уейн Рууни бе точен за 1:0, но остана вгорчение от отсъждането на съдията.

Постепенно "червените дяволи" упражниха натиск. Дани Уелбек получи хубава топка пред вратата, но ударът му с глава срещна крак на защитник на Вила. В следващата атака Рууни намери позиция за стрелба и след блестяща намеса на Шей Гивън топката излезе в корнер.

Гостите от Вила отвърнаха с много добро положение. След центриране от пряк свободен удар Киърън Кларк игра с глава, но топката мина близо до страничната греда. В 25-та минута Юнайтед бе много близо до втори гол. Уелбек получи страхотен пас от Валенсия вляво и без да се бави опита удар, но защитник на Вила в последни момент протегна крак и изби в корнер. Четири минути по-късно Пол Скоулс отправи чудовищно силно воле, но не уцели вратата. След това отново Гивън се намеси при удар на Уелбек.

"Червените дяволи" нанесоха своя удар в 43-та минута. Патрис Евра навлезе в наказателното поле и пусна диагонален пас към далечната греда, където изскочи Дани Уелбек и реализира за 2:0. През второто полувреме футболистите на Астън Вила не успяваха да намерят начин към вратата на Давид де Хея. В 56-та минута Евра и Кларк си удариха главите при борба за една топка.

Сър Алекс пусна Нани в игра на мястото на Йънг. Малко по-късно Кларк не успя да продължи мача заради удара с Евра и бе заменен от Емил Хески. Астън Вила отвърна с удар на Бейкър с глава в 71-та минута, който мина над гредата.

Все пак Юнайтед стигна до третия гол. В 74-та минута Рууни се освободи перфектно пред наказателното поле и подаде на Валенсия вдясно. Крилото напредна леко и върна топката на Рууни, който сам от точката на дузпата покачи на 3:0. В следващата минута в игра за Манчестър Юнайтед се появи Димитър Бербатов, който замени Уейн Рууни.

Футболистите на Вила се бяха предали в тези минути и само късмета им даде шанс да не запишат по-неприятна загуба. Все пак в последните секунди на мача Нани оформи крайното 4:0 след подаване на Джони Еванс. Димитър Бербатов нямаше шанс за нещо по-опасно, но внесе спокойствие с разиграванията си в предни позиции.