Бербатов с победен гол в първия ден на 2014г.

Фулъм се измъкна от зоната на изпадащите след 2:1 над Уест Хям

по статията работи: Краси Киров | 01.01.2014 | 19:17

Димитър Бербатов се превърна в герой за своя отбор Фулъм след като донесе победата с 2:1 в двубоя с Уест Хям.

Лондонското дерби от 20-ия кръг на Висшата лига бе много важно за двата отбора. Фулъм и Уест Хям се намираха в зоната на изпадащите преди този мач.

С тази победа "котиджърс" се откъснаха малко напред и вече има 19 точки на 16-то място в класирането. Фулъм е с две точки над зоната на изпадащите, където са Кристъл Палас (17 точки), Уест Хям (15) и Съндърланд (14).

Срещата започна много неприятно за домакините от Фулъм, които имат най-слабата защита в Англия от началото на първенството.

Още в седмата минута Мохамед Диаме се разписа за "чуковете" след като овладя топката в наказателното поле и стреля за 0:1. В тези минути гостите предложиха по-силна игра, а и защитата на Фулъм правеше много грешки. Все пак домакините намериха сили да отвърнат на удара и Стив Сидуел бе точен с глава след центриране от корнер.

Най-важният момент в мача дойде в последните минути на полувремето. Тогава капитанът на Уест Хям Кевин Нолан извърши голяма глупост като фаулира и удари футболист на Фулъм, и получи червен картон.

Това подейства много стимулиращо на домакините, които натиснаха своя съперник от началото на втората част. След няколко големи пропуска се стигна до 66-та минута, когато атака на Качаниклич стигна до Скот Паркър, който намери Бербатов близо до вратата и българина с прецизен удар донесе победата на домакините.

До края Фулъм можеше да направи победата си по-изразителна, докато Уест Хям впечатли само в началните минути на мача.

24 властен олигарх 02.01.2014 | 14:08
Важно си беше и нека продължават и занапред в този дух. Определено Фулъм са доста добър отбор, който може да прави нещата блестящо до тук.
23 David Hayemaker 02.01.2014 | 14:07
Ако беше играл в предишните 3 мача, то все щеше да набута още един гол според мен. Като нищо сега може да му потръгне играта според мен :).
22 известна личност 02.01.2014 | 14:07
Би било страхотно, ако наистина годината за нашето момче бъде успешна. Стискам палци да се окаже така и няма да имам търпение да се случи точно това, което всички искаме, а именно отново трансфер в голям отбор ;).
21 david copperfield 02.01.2014 | 14:06
Ами виж го, има достатъчно клипове вече, където можеш да станеш свидетел на изпълнението му. Определено нашия се справи блестящо.
20 властен олигарх 02.01.2014 | 14:05
Бербатов напомни за себе си. Наистина е добър футболист, който в атака се справя много добре, но не играе за правилния отбор според мен.
19 David Hayemaker 02.01.2014 | 14:05
Нашия се върна в игра и веднага вкара гол. Нека и занапред да продължава в същия дух. Определено му върви в момента и Венгер да не се чуди...
18 известна личност 02.01.2014 | 14:04
"Фулъм се измъкна от зоната на изпадащите след 2:1 над Уест Хям" - Много важна победа за отбора на Фулъм наистина. Нямаше засада при гола на Митко, това се видя отлично.
17 david copperfield 02.01.2014 | 14:04
Браво на Бербо, добър мач направи. Определено ме впечатли с представянето си и нека и занапред да го прави в същия дух той.
16 Пламен Панайотов 02.01.2014 | 11:13
Много е ценен този гол не само за Бербатов, но и за целият отбор на Фулъм . Като цяло на отборът му трябват точки, за да се спаси от изпадане .
15 Батко Реджеп 02.01.2014 | 11:04
Много добър мач за Бербатов . Най - хубавото е, че той отново се разписа след доста време без попадение . Сигурен съм, че ръководството на клуба ще направи всичко възможно да задържи Бербо в отборът си .
14 Баба Пъша 02.01.2014 | 10:42
Най - важното за Фулъм е , че те вече не са в зоната на изпадащите и според мен тяхното място не е там . Само преди 1,2 години те бяха много силни и даже играха финал в турнира Лига Европа .
13 Старата Госпожа 02.01.2014 | 10:25
Нямам търпение да видя гола на Бербатов . Все още играе много силно и не разбирам защо Арсенал предлагат само 2 000 000 на Фулъм за него , мисля, че той струва доста повече .
12 чичо съби 02.01.2014 | 10:11
"Бербатов с победен гол в първия ден на 2014г." - Надявам се, това да е знак, че годината за Бербатов е започнала добре . Пожелавам му успех, за който и клуб да се състезава .
11 нелепо съвпадение 02.01.2014 | 09:52
Много се радвам, че Бербатов се е разписал с толкова важен гол . Той може би и най - ценният човек за Фулъм в момента и една евентуална раздяла на клуба с него, ще бъде много болезнена за отбора .
10 безкомпромисната кирка 02.01.2014 | 09:38
да, те вече не се намират в тази зона и това се вижда много ясно от самото класиране. дано и занапред да продължават да играят по този начин, за да се спасят.
9 овчи транс 02.01.2014 | 09:37
да, дано да успеят да го продадат. това е много важно за него, а още по-важно е да го продадат в турция, където да може да се чувства още по-добре.
8 ханибал суарес 02.01.2014 | 09:37
това е една много добра новина за него и смятам, че трябва много да се радва. нека и занапред да прави такива неща, защото само така ще може да се продаде в турция.
7 овчи транс 02.01.2014 | 09:36
нека да има повече такива мачове за него и това да се вижда ясно от всички. само по този начин ще може да си осигури трансфер някъде/
6 безкомпромисната кирка 02.01.2014 | 09:36
това няма как да не го радва и смятам, че се е почерпил много здраво след като е вкарал гола. предполагам, че се е напил като мотика.
5 Krist Novoselic 02.01.2014 | 09:35
Въпреки , че Бербатов е вкарал толкова важен гол за Фулъм вчера, аз си мисля, че той все пак ще напусне клубът, защото неговата класа не отговаря на класата на отбора .
4 идейната блондинка 02.01.2014 | 09:35
това е един много важен за него гол, защото по този начин ще може да си осигури трансфер в турция и това ще се види много ясно по време на самия прозорец.
3 tiha paranoq 02.01.2014 | 09:26
Браво на Бербатов ! Затвори устите на критиците по най - категоричният начин с много ценен гол . Интересно ми е сега, ще останели във Фулъм и след трансферният прозорец или ще бъде продаден .
2 крива вежда 02.01.2014 | 09:11
Честита победа на Фулъм ! Много важно беше да бият в този мач, защото ако не се лъжа , те вече се намират в зоната на изпадащите отбори...
1 empty world 02.01.2014 | 08:58
Най - накрая Бербатов се отпуши и то в много важен момент от този мач . Надявам се след този гол , най - накрая да го купят от някой истински силен отбор .