Берое надви Нефтохимик в любопитен сблъсък

Старозагорци доиграха срещата с 8 души

по статията работи: Божидар Азманов | 30.08.2013 | 23:07

Берое победи с 2:0 гостуващия Нефтохимик в двубоя, който откри седмия кръг в А група.

Срещата бе изключително любопитна не толкова заради футболните си достойнства, а поради факта, че тимът на Берое завърши срещата с едва 8 души след червени картони на Иван Караджов, Елио Мартинс и Елиаш да Силва.

На полувремето домакините от Стара Загора водеха с попадения на Венцислав Христов в 34-та минута и Мартинс в 43-та, а бяха пропуснали и дузпа.

Именно португалският голмайстор на Берое и стражът Караджов се сбиха в тунела на почивката и бяха изгонени още преди играта да е подновена, а 66-та минута и Елиаш видя картона с червения цвят.

Въпреки това Нефтохимик действа изключително слабо в атака през цялото второ полувреме и не успя да върне дори едно попадение. Напротив, по-близо до нов гол бяха момчетата на Петър Хубчев.

Видео от срещата вижте в Sporta.bg

С победата Берое събра актив от 9 точки и се изкачи на шеста позиция в А група, а Нефтохимик се смъкна до 9-то място със своите 7 пункта.

Двубоят започна изключително неприятно за гостите от Бургас. Още във втората минута Ангел Йошев и Георги Хашев допуснаха неразбирателство помежду си, което позволи на Георги Андонов да излесе очи в очи с Евгени Караманов.

В опита си да достигне до топката стражът фаулира Андонов и реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа и жълт картон за играча на Нефтохимик. Зад топката застана потърпевшия, но ударът му премина встрани от вратата.

В следващите минути домакините бяха тимът, който владееше инициативата, но опасности пред Караманов липсваха.

В средата на полувремето и играчите на Валери Дамянов се престрашиха да погледнат към вратата на Иван Караджов, но най-сериозното положение, до което стигнаха бе един удар от дистанция на Петър Димитров, който обаче не представляваше трудност за вратарят на Берое.

Точно, когато Нефтохимик изравни играта обаче падна първото попадение за Берое. В 34-та минута Елио Мартинс отигра чудесно една топка и намери Венци Христов, който се измъкна от отбраната на "шейховете" и прониза Караманов за 1:0.

След попадението беройци вдигнаха оборотите и в 43-та минута стигнаха до второ попадение. Караджов изрита една топка напред, голмайсторът Христов я овладя и останал очи в очи с Караманов стреля. Вратарят спаси удара му, но топката попадна у Елио Мартинс, който само я чукна в опразнената врата за да донесе комфортен аванс на старозагорци преди почивката.

На полувремето обаче играчите на Берое сътвориха уникален куриоз. В тунела на стадиона в Стара Загора съотборниците Иван Караджов и Елио Мартинс се сбиха, а Ивайло Стоянов ги изгони.

Петър Хубчев бе принуден да реагира и извади Давид Каядо, за да пусне на неговото място резервния страж Благой Макенджиев.

С двама души повече и с два гола пасив Нефтохимик се хвърли в атака веднага след подновяването на играта. Положенията пред Макенджиев обаче липсваха. Напротив - в 63-та минута Пламен Крумов от фаул разтресе гредата на Хашев и пропусна да отбележи трети гол за своите.

Само три минути по-късно ситуацията съвсем стана куриозна, след като Елиаш да Силва получи втори жълт картон за симулация и домакините останаха с 8 души на терена.

При създалата се ситуация натискът пред вратата на Берое все повече се усилваше, но играчите на Нефтохимик действаха безидейно в атака и с нищо не затрудняваха Макенджиев и сгъстената отбрана пред него.

Берое пробваше контраатаки при всяка удобна възможност, но с трима души по-малко те нямаше как да се получат кой знае колко остри.

В 79-та минута бургазлии стигнаха до най-сериозното си положение за гол за целия двубой. Петър Димитров пробва центриране, което се превърна в удар и топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.

Така, въпреки че имаше огромно числено предимство цяло второ полувреме, тимът на Валери Дамянов не успя да вкара дори едно попадение и има над какво да размишлява в паузата за националните отбори.