Берое нанесе първа домакинска загуба на Ботев

Старозагорският тим спечели с 2:1 гостуването си на ст. "Христо Ботев" в Пловдив

по статията работи: iNews.bg | 22.09.2012 | 19:10

Берое нанесе първа домакинска загуба на Ботев от началото на кампанията, след като днес "зелено-белите" от Стара Загора изковаха успех с 2:1 при визитата си на ст. "Христо Ботев" в мач от 6-ия кръг на първенството.

Воденият от Ивко Ганчев състав игра с човек по-малко цяло второ полувреме, но това не попречи на Берое да спечели всичките три точки от сблъсъка. Елиаш и Георги Андонов дадоха солиден аванс на гостите, а Иван Цветков с гол в края върна надеждите на "канарите". Берое пък доигра мача с десет души, след като Стефан Велев бе изгонен в добавеното време на първото полувреме.

Срещата на ст. "Христо Ботев" започна с минута мълчание в памет на жертвите на инцидента, който предизвика събитията в с. Катуница преди година. В първите десетина минути Берое застраши на няколко пъти пазената от Шеткус врата, но Педро, Иво Иванов и Каядо не успяха да намерят целта.

В 10' "канарчетата" отговориха на предизвикателството, когато хубав изстрел на Тодор Неделев мина на сантиметри над напречната греда. В 14' обаче добрата игра на Берое даде резултат, а заралии излязоха напред в резултата. Веселин Пенев центрира от статично положение в наказателното поле на Ботев, а неубедителна намеса на Шеткус позволи на Елиаш да прати кълбото в мрежата - 0:1.

Интересните ситуации не липсваха и след отбелязването на първия гол, като домакините се активизираха в търсене на изравнително попадение. Вандер Виейра на няколко пъти опита пробиви в половината на гостите, а Мариян Огнянов и Тодор Неделев не успяха да завършат голово. В края на първата част се стигна и до неприятен за гостите момент, когато Берое остана с човек по-малко на терена. Стефан Велев оспори едно решение на рефера Николай Йорданов и получи втори жълт картон, поемайки към съблекалните.

Ферарио Спасов извърши една промяна на почивката, като Пасасуеолос отстъпи мястото си на Станислав Костов. "Канарите" започнаха силно втората част, като Ботев опита да притисне Берое от самото начало на втората част.

В 56' обаче трибуните замлъкнаха, защото макар и с десет души, заралии реализираха втори гол във вратата на домакините. Подобно на първото попадение, Веселин Пенев отново центрира от статично положение, а оставеният непокрит Георги Андонов вкара за 0:2.

Четири минуто по-късно Ботев бе много близо до първи гол в мача, но Здравко Илиев спаси Берое с уникална намеса. Иван Цветков стреля по посока голлинията, а Илиев се намеси секунди преди топката да влети в мрежата, избивайки в ъглов удар. При последвалия корнер класа показа и Кирил Акалски, който по впечатляващ начин отрази удар с глава на Иван Цветков.

Домакините от Ботев продължиха да атакуват с пълни сили, но до гол в мрежата на Берое така и не се стигаше. В 65' Шеткус спаси "канарите" от трети гол, отразявайки изстрел на Педро, а в 71' и гредата помогна на Ботев след удар на Елиаш.

В последните десет минути Ботев хвърли всичко в преследване на поне точка, а в 85' Берое пропусна отлична възможност да реши всичко. След удар на Каядо топката се озова в краката на Елиаш, който от отлична позиция стреля над гредата.

Заралии бяха наказани само минута по-късно, когато Ботев намали и се върна в мача. Иван Цветков и Вандер разиграха помежду си, а първият реализира успешно за 1:2.

До края на срещата Ботев не намери начин да възстанови равенството, което и означаваше общо второ поражение за "канарите" през тази кампания. Ботев остава с актив от 10 точки, докато Берое се доближи на една по-малко - 9.