Берое шокира ЦСКА на "Армията"

"Червените" може да сдадат първото място

по статията работи: Даниел Любомиров | 07.03.2015 | 18:58

За първи път в историята на А група Берое превзе стадион "Българска армия" и съкруши шампионските амбиции на ЦСКА, след като спечели с 1:0 единствения мач от програмата на първенството за 21-ия кръг.

Повече подробности за мача вижте в Sporta.bg

Единственото попадение в двубоя, провел се след сериозни усилия теренът да бъде почистен, реализира Аласан Н'Диайе в 74-ата минута. При един от редките случаи, в които гостите минаха центъра след почивката, центриране от пряк свободен удар бе засечено от Н'Диайе. Марин Оршулич увисна, вратарят Якуб Дивиш предпочете да не излиза и защитникът на "заралии" реализира единствения шанс за тима си - 0:1.

В 85-ата минута Тони Силва изработи дузпа, след като преодоля вратаря Благой Макенджиев и бе спънат от вратаря на гостите. Стражът не взе правилното решение, защото топката щеше да излезе в аут, но след това се реваншира, спасявайки удара от бялата  точка на Стефан Николич, който още няма гол за ЦСКА.

Хърватинът се нагърби с изпълнението, но не можа да преодолее вратаря с нисък удар в десния ъгъл. Имаше объркване около изпълнителя на дузпата, но в крайна сметка Николич пое отговорността и направи ужасяващ пропуск в ключов момент за тима си.

Победата е първа за Берое като гост на ЦСКА и общо 10-та в историята на А група. "Заралии" изобщо нямаха гол на "Българска армия" от 30-ти октомври 2010-та година, а за последно тимът от Стара Загора бе побеждавал ЦСКА на 18-ти август 1990-та – с 1:0, като днес прекъсна серия от 34 мача без успех над "червените".

Преди да се срине в "Надежда" миналата седмица, ЦСКА се намираше в най-добра форма от отборите в А група – 14 мача без поражение, но от началото на 2015-та година не само записа две последователни загуби, но и още не е отбелязал гол.

ЦСКА остава с 44 точки и ако утре Лудогорец победи Левски като домакин в дербито, ще се изравни по актив с "армейците" и ще ги изпревари, защото има победа с 2:0 над тях в Разград, а на "Армията" срещата завърши 1:1.

Берое отново се извиси до третата позиция в таблицата с 37 точки – две повече от Литекс и Локомотив (София), които още не са изиграли мачовете си от 21-ия кръг.