Блекпул не позволи на Тотнъм да влезе в топ 3

"Шпорите" загубиха с 1:3 при гостуването си на Блекпул и остават на четвърто място

по статията работи: Краси Киров | 23.02.2011 | 07:23

Отборът на Блекпул постигна победа с 3:1 при домакинството си на Тотнъм в отложен мач от английската Висша лига. При евентуална победа пък "шпорите" щяха да се изкачат на трето място в класирането. Футболистите на Блекпул бяха много ефективни в атака и поведоха с 3:0. В последната минута Роман Павлюченко отбеляза почетния гол за "шпорите".

Домакините откриха резултата след като Чарли Адам, бе точен от дузпа. Гостите от Лондон се опитаха да изравнят и упражниха натиск. Удар на Джърмейн Дефо бе блокиран от Крей Каткарт. Малко след това и Ричард Кингсън се намеси добре под рамките на вратата.

Минута преди края на първото полувреме Блекпул нанесе своя втори удар след като Бийти намери отлично Ди Дежй Кембъл, който от воле отбеляза за 2:0.

Тотнъм обсади вратата на своя съперник, но доста пропуски направиха футболистите на "шпорите". Така се стигна до 80-та минута, когато при една контра Блекпул направи резултата класически. След разбъркване в наказателното поле, Ормерот от близо се разписа във вратата на Гомеш. В последната минута на мача Роман Павлюченко с хубав удар от далеч успя да отбележи за 3:1.

След този успех Блекпул се изкачи до 12-ата позиция с 32 точки. Тотнъм пък пропусна страхотна възможност да излезе на трето място и засега остава 4-ти с 47 точки, с две повече от петия Челси и с две по-малко от третия Манчестър Сити.