Божинов поведе Виченца към обрат с капитанската лента и два гола

Българският национал изведе Виченца с капитанската лента и бе истински лидер за гостите по време на целия мач, като освен свата гола, той беше замесен във всичко по-интересно пред вратата на съперника

по статията работи: Мариян Найденов | 27.02.2013 | 07:35

Валери Божинов бе в основата на победата на своя Виченца с 2:1 при гостуването на Гросето в мач от Серия Б. Българският национал отбеляза и двете попадения, с които отборът му стигна до пълен обрат, след като изоставаше с 1:0 до 75-ата минута.

Божинов изведе Виченца с капитанската лента и бе истински лидер за гостите по време на целия мач, като освен че вкара двата гола, той беше замесен във всичко по-интересно пред вратата на съперника. Той можеше да реализира и хеттрик, но направи няколко пропуска, а през първото полувреме, след негов удар - топката бе избита от голлинията.

След нулева първа част, Гросето откри резултата с попадение на ветерана Дженаро Делвекио в 71-ата минута, като преди това домакините не успяха да реализират отсъдена в тяхна полза дузпа.

Малко след гола обаче дойдоха минутите на Валери Божинов, който първо изравни резултата след четвърт час игра (75'), реализирайки хладнокръвно от 11-метров наказателен удар.

Няколко минути след това той довърши домакините с втори гол, засичайки с глава центриране на Семиоли в наказателното поле, като след гола Валери изрази радостта си с атрактивен танц.

Това бяха попадения номер 2 и 3 в сметката на родения в Горна Оряховица нападател за Виченца, откакто се присъедини към отбора. Първият му гол бе при загубата с 2:1 от Юве Стабия. Иначе Божинов има общо 4 отбелязани попадения в Серия Б през този сезон, като има и едно за Верона.

След победата Виченца се отлепи от дъното на класирането и вече е на предпоследното 19-то място с актив от 28 точки. Лидер е Сасуоло пред Ливорно и бившият отбор на Божинов - Верона.