Болт и Блейк обраха овациите в Брюксел

Блейк записа второ най-добро време в историята на 200 метра, докато Болт даде най-добро време за сезобна на 100 метра

по статията работи: Краси Киров | 17.09.2011 | 14:10

Спринтьорът от Ямайка Йохан Блейк записа второ най-добро постижение в историята на 200 метра по време на Диамантената лига по лека атлетика в Брюксел.

Йохан Блейк финишира за 19,26 секунди в бягането на 200 метра, само на 7 стотни от световния рекорд на Юсейн Болт, поставен преди две години в Берлин.

Блейк, който спечели световната титла на 100 метра от първенството в Дегу миналия месец след дисквалификацията на Юсейн Болт, заяви, че е изненадан от постижението си на 200 метра.

"Знаех, че мога да направя нещо откачено, но да бъда честен, останах изненадан, когато видях резултата на таблото", каза Блейк, цитиран от БТА.

Самият Юсейн Болт също имаше повод за радост, след като спечели спринта на 100 метра с най-добро постижение за сезона - 9,76.

Досега най-бърз този сезон на 100 метра беше друг състезател от Ямайка - Асафа Пауъл, с 9,78. Призовата тройка допълниха други двама спринтьори от Ямайка - Неста Картър с 9,89 и Лерон Кларк - 10,05.

Двойният олимпийски шампион Кенениса Бекеле от Етиопия се завърна на пистата с най-добър резултат в света за сезона на 10 000 метра, печелейки в Брюксел с 26 минути, 43,16 секунди.

Бекеле, който скъса мускул в началото на 2010 година, разкри след бягането, че е възнамерявал да се откаже от спорта, но бил разубеден от свои близки.

В спринта на 100 метра при жените се получи повторение на бягането във финала на световното първенство в Дегу миналия месец. Американката Камелита Джетър отново доказа, че е номер 1 този сезон и спечели с 10,78 секунди, следвана от Вероника Кембъл-Браун от Ямайка (10,85) и Кели-Ан Баптист от Тринидад и Тобаго (10,90).

Джетър стана една от 16-те атлети, които спечелиха чек за 40 000 долара за постоянството си в турнирите от Диамантената лига този сезон.

• Сега Вуйчото детски тв филм /България,...
  • 07:15 Домът на вярата Храм "Възкресение...
  • 07:45 Телепазарен прозорец
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • 11:00 Отблизо /п/
  • 11:30 Днес на УЕФА ЕВРО 2024
  • 12:30 Истории от Олимпийските игри
  • Сега "Спасяване на планетата: Океаните"...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Вкусът на България" - кулинарно...