Борусия превзе Лондон

Финалистът в Шампионска лига вгорчи рождения ден на Венгер

по статията работи: Иво Вецев | 23.10.2013 | 00:18

В изключително стойностен двубой на "Емирейтс" Борусия Дортмунд излъга по впечатляващ начин Арсенал и стигна до много важна победа с 1:2 срещу лидера в групата. Това е и трета поредна загуба на лондончани у дома от немски противник.

Първа кръв в мача пуснаха домакините, като Рамзи сбърка фатално, а Мъхитарян отбеляза за 1:0 в 13'. Четири минути преди края на полувремето обаче грешка в защитата позволи на Жиру да се разпише за 1:1.

През втората част Арсенал натисна сериозно и дори Касорла нацели гредата, но защитата сбърка фатално и след центриране на Гроскройц в 81' Левандовски беше оставен абсолютно непокрит за 1:2.

Победата на Борусия, както и успеха на Наполи срещу Марсилия, направиха нещата много интересни в групата, след като трите фаворита - Арсенал, Дортмунд и Наполи, са с по 6 точки и се очаква жестока битка межди двата тима до края на борбата в групата.

Повече подробности за мача Арсенал - Борусия четете в Sporta.bg

13 набръчкан мозък 23.10.2013 | 17:52
"Финалистът в Шампионска лига вгорчи рождения ден на Венгер" - Мисля, че и тази година могат да стигнат до финал, ще им е нужен и малко късмет все пак.
12 дрезгав глас 23.10.2013 | 17:25
Борусия игра много добре и имаше големи шансове да победи Аресенал с разгромен резултат, може би на реванша в Германия това ще се случи.
11 Пламен Панайотов 23.10.2013 | 16:54
Мисля, че мачът беше равностоен в по - голямата си част. Арсенал също имаха положения за голове, но за жалост не успяха да ги реализират.
10 Батко Реджеп 23.10.2013 | 16:44
Борусия бяха по добрият отбор на терена и заслужено победиха. Макар и да вкараха голът към краят на мача, те заслужаваха победата през цялото време.
9 Баба Пъша 23.10.2013 | 16:34
Играха много добре играчите на Борусия Дормунд. Според мен те имат нужната класа не само да пресокчат групите , а да стигнат до финала.
8 Нюрбургринг Нордшлайфе 23.10.2013 | 13:13
Браво на тях, спечелиха ми доверието. Юрген Клоп дори и от публиката въздействаше и влияеше на своите играчи.
7 david copperfield 23.10.2013 | 13:12
Арсенал има 2-3 добри футболисти и останалото е пълнеж. След видяното вчера определено си направих нужните заключения.
6 Миро Т 23.10.2013 | 13:11
Йозил горкия едвам намираше начин да разиграва със своите съотборници. И за него си беше слабичък мача.
5 Niki Lauda 23.10.2013 | 13:11
Ами много хубаво са направили. Определено Дортмунд играехеа правилно и разчитаха да поразяват вратата на Шчесни.
4 Нюрбургринг Нордшлайфе 23.10.2013 | 13:10
"Финалистът в Шампионска лига вгорчи рождения ден на Венгер" - Футболистите на Дортмунд стояха добре на игрището и заслужено спечелиха този мач.
3 david copperfield 23.10.2013 | 13:09
Бях сигурен, че Дортмунд ако имат положения за отбелязване на гол, то те ще ги отбележат. Отбора на Арсенал беше доста колеблив.
2 viktor viktorov 23.10.2013 | 12:33
Точно това се случи, Боруся Дортмунд стигна до много важна победа като гост, като успя да надиграе Арсенал.
1 триста зора 23.10.2013 | 08:53
немците винаги са обичали да превземат разни територии и това което се случи снощи не е нещо което може да ме учуди, а тъкмо напротив.