Ботев (Пд) взе своето в Монтана

по статията работи: Иво Вецев | 31.03.2013 | 16:25

Ботев (Пловдив) продължава пролетния дял от шампионата на България без загуба, след като този следобед стигна до трудно 0:2 при гостуването си на борещия се със зъби и нокти да не изпадне тим на Монтана.

"Канарчетата" се нуждаеха от само 2 минути, за да си осигурят успеха, който дойде в началото на второто полувреме. Неделев (49) и Огнянов (51) бяха точни за победата, дошла след солидна помощ от неадекватната защита на домакините при двете ситуации.

Така възпитаниците на Станимир Стоилов вече събраха 38 точки, като се намират на 4-о място на точка от третия Литекс. В същото време първото място е само на 5 от "жълто-черните", а второто - на 4.

Монтана пък се засилва все повече към Б група, след като тимът има едва 13 точки - на 4 точки от спасението.

Двубоят започна трудно и за двата отбора, като теренът на стадион "Огоста" не позволяваше добри атаки към която и да е от двете врати. Въпреки това Ботев по-бързо се приспособи към тежкото тревно покритие и установи натиск след 10 минути игра.

Първите опасности бяха дело на Галчев и Иршак, които стреляха към вратата, но при единия случай вратарят за намеси, а при другия защитник успя да избие в корнер. Въпреки това "канарчетата" не се отказваха и продължаваха да търсят попадение.

В 25' дойде и най-голямата опасност пред вратата на Иванов, след като Огнянов даде страхотен пас на Тодор Неделев, който остана сам срещу стража на домакините, но стреля в тялото му и резултатът остана непроменен.

Темпото на играта след пропуснатата възможност спадна, а единствената ситуация в наказателното на Ботев създаде Брахими, но вместо да подава на свободен съотборник, той реши да показва техника и сбърка - 0:0 на полувремето.

Станимир Стоилов явно се беше скарал на своите, след като те излязоха с друго лице на терена и в самото начало на второто полувреме Ботев си осигури успеха, не и без помощта на защитата и вратаря на Монтана.

В 49' Вандер направи за смях домакинската отбрана, премина през няколко човека и от аутлинията центрира към Тодор Неделев леко вдясно от точката за дузпа, а младият национал реализира с плътен удар.

2 минути по-късно пък отново плеймейкърът на гостите стреля силно отдалеч, а Иванов успя да избие. Топката попадна на аутлинията в краката на Цветков, който с брилянтно центриране към далечната греда прехвърли вратаря и Огнянов от 50 см реализира с глава пред погледа на трима защитници.

Пловдивчани решиха да пестят сили след като поведоха с 2:0, а Вандер беше сменен, след като беше наритан няколко пъти от защитници в синьо. Монтана се опита да се върне в срещата по някакъв начин, но удари на Антон Костадинов и Брахими се оказаха твърде слаби.

В последните 10 минути в отчаянието си домакините започнаха да влизат все по-грубо на играчите на Стоилов, като Минев и Костов отнесоха най-сериозни удари. Това обаче не доведе до червен картон, след като Никола Попов реши да не дава червен наказателен картон.

В края на срещата все пак Костадинов можеше да отбележи, след като беше изпуснат от защитата, но до гол не се стигна. Резервата Костов пък пропусна да направи резултата класически в полза на Ботев.