Ботев (Пд) катастрофира срещу Слован (Либерец)

"Канарчетата" бяха разгромени със 7:1

по статията работи: Мариян Найденов | 12.02.2013 | 17:07

Ботев (Пловдив) претърпя най-тежкото си поражение по време на зимната подготовка, след като загуби с 1:7 от чешкия Слован (Либерец) в контрола, играна в Ларнака (Кипър).

Резултатът бе открит в 23-ата минута, когато след хубаво двойно подаване през центъра на защитата на "канарчетата", Рабушич излезе очи в очи с вратаря на Ботев и хладнокръвно го преодоля за 0:1.

Седем минути по-късно (30') Слован вече водеше с 0:2, а точен бе Кушнир, който се възползва от подаване на Колпал в наказателното поле и с удар между краката на стража Росен Андонов, удвои в полза на своя отбор.

Този резултат се запази до края на първото полувреме, а след почивката паднаха още шест гола. Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха по-активно втората част, но в 51-ата минута допуснаха ново попадение във вратата си, дело на Рабушич, който направи резултата класически с втория си гол в мача.

Футболистите на Слован обаче не смятаха да спират дотук и в 63-ата минута отбелязаха четвърто попадение във вратата на Ботев, а точен бе Павелка, който разстреля вратаря на "канарчетата" със силен удар от границата на наказателното поле.

Шест минути по-късно (69') резултатът придоби още по-разгромно изражение за българския отбор, след като Н'Диайе излезе сам срещу вратаря и технично го прехвърли за 0:5.

В 74-ата минута Бамого бе фаулиран в наказателното поле на Слован и Ботев получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Тодор Неделев и не сбърка, отбелязвайки почетното попадение за пловдивчани в срещата - 1:5. Малко по-късно (82') пък гол на Костов бе отменен заради засада.

До края на мача във вратата на Ботев паднаха още две попадения. Първо Шурал направи 1:6 в 83-ата минута, а крайното 1:7 оформи Любош Хушек след точно реализирана дузпа три минути по-късно (86').