Ботев (Пд) повален във Варна, успех за Локомотив

Черно море прати Ботев на шесто място, Локомотив с четвърта поредна победа

по статията работи: Даниел Любомиров | 02.11.2014 | 16:42

Черно море постигна важен домакински успех с 2:1 над Ботев (Пловдив) в стремежа си да не изостава сериозно от отборите в топ 6 на класирането на А група. Срещата на стадион "Тича" от 14-ия кръг бе от ключово значение и за "канарчетата", които се смъкнаха на шеста позиция след успеха на Левски с 1:0 като гост на Локомотив (София).

Черно море има 18 точки и остава 8-ми, но вече е само на 2 пункта от столичните "железничари" и на 3 от Ботев. Утре е последният мач от кръга между петия Берое и четвъртия Литекс.

"Моряците" нанесоха два светкавични удара на един от най-неубедителните гости в А група през първото полувреме. В 21-ата минута Матиас Курьор откри резултата в полза на Черно море с прекрасен шут от воле от около 15-20 метра, след като вратарят Адам Стаховяк боксира в него топката при защита на ъглов удар.

120 секунди по-късно Тодор Паланков покачи на 2:0, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и кълбото стигна до него след рикошет в бранител на Ботев при удар на Иван Коконов.

Мариян Огнянов върна интригата с попадение за 2:1 в 62-ата минута, когато изпълни отлично пряк свободен удар.

Отборът на Локомотив Пловдив се изкачи на девето място във временното класиране на българското първенство, след като днес "смърфовете" записаха втора поредна победа и спечелиха с 1:0 домакинството си на Хасково в среща от 14-ия кръг.

Успехът позволи на "смърфовете" да съберат актив от 16 точки, изпреварвайки отново Славия на деветото място в таблицата. "Белите" остават с 13 пункта след снощното равенство с лидера ЦСКА.

Хасково пък записа трета поредна загуба за първенство под ръководството на новия старши-треньор и бивш такъв на Локомотив Емил Велев, който за кратко води отбора през лятото. Новаците в елита остават на последното 12-о място в класирането с твърде скромния актив от едва 4 точки.

Единственият гол на "Лаута" падна още в 4-ата минута, когато домакините откриха резултата в своя полза. Карагерен се освободи от защитник на гостите и с добър изстрел матира Боян Пейков за 1:0.