След близо 12-часово пътуване отборът на Ботев Пловдив пристигна в базата си в Австрия, където до 27 юли ще проведе последния лагер от лятната подготовка, съобщи официалният сайт на клуба.
Малко преди 17 часа местно време "жълто-черният" тим акостира в планинското градче Бад Леонфелден, което ги посрещна с температура от 19 градуса.
"Канарчетата" потеглиха от "Колежа" около 8 часа сутринта. Те изминаха разстоянието до София с рейс, след което се качиха на самолета до Виена. В австрийската столица ботевистите ги очакваше клубниният автобус, който тръгна от България още в неделя.
Пътят от Виена през Линц до Бад Леонфелден отне повече от три часа, а при едно от спиранията "жълто-черните" се засякоха с колегите си от Мюнхен 1860, които също прекосяваха съседната на Германия страна.
След кратък отдих в 19.30 часа Ботев излиза за първата си тренировка на свежия планински въздух. В следващите две седмици отборът ще се готви в състав от 22 футболисти.
От досегашната група отпадна Радослав Терзиев, който бе пуснат от Ферарио Спасов на лагер с националния отбор до 19 години.