Ботев разгроми Пирин и излезе трети

"Канарчетата" се наложиха с 5:0 над гостуващия тим от Гоце Делчев

по статията работи: Константин Симидчийски | 13.04.2013 | 18:50

Отборът на Ботев (Пд) постигна най-убедителната си победа от началото на сезона, след като днес "канарчетата" разгромиха с 5:0 гостуващия Пирин (ГД) в среща от 22-ия кръг на първенството.

Два гола за Ботев реализираха влезлият като резерва Тодор Неделев и Луис Педро, докато веднъж се разписа Мариян Огнянов. Успехът бе под №13 за "канарчетата" през тази кампания, което и поне временно изкачи Ботев на трето място в таблицата - пред Литекс и ЦСКА. Пловдивчани обаче са и с мач повече. Пирин (ГД) остава на 4 точки от зоната на изпадащите.

Лошите новини за Станимир Стоилов дойдоха от контузията на Вандер Виейра, който напусна принудително игра след само 23 минути. Черешката бе заменен от национала Тодор Неделев, който в последствие блесна с два гола.

Още от самото начало "канарчетата" наложиха превъзходство над своя съперник, което продължи и до края на двубоя. В 13' Абдиков улови опасно центриране на Енрике, а в 25' домакините сътвориха и първи сериозен пропуск пред вратата на Пирин. Удар с глава на Иван Цветков срещна първо дясната, а после и лявата странична греда на вратата, след което изстрел на Луис Педро бе спасен от Абдиков. Мелето продължи, а нов удар на Цветков отново бе блокиран.

Осем минути по-късно се стигна и до откриване на резултата, а защитата на гостите най-сетне бе пробита. Луис Педро бе изведен очи в очи с Абдиков, като холандският нападател хладнокръвно прати топката под плонжа му за 1:0.

Попадението видимо разстрои играта на Пирин в защита, защото само две минути по-късно последва и втори гол. Абдиков отрази изстрел с глава на Педро, но при добавката Тодор Неделев бе безпогрешен и отбеляза първия си гол в мача за 2:0.

До почивката "канарчетата" можеха да вкарат и трето попадение, но гредата помогна на тима от Гоце Делчев. В 41' Иван Цветков отново нямаше късмет, а гредите лишиха ветерана от попадение.

Втората част на срещата стартира с превъзходно попадение на Мариян Огнянов, който увеличи аванса на Ботев. В 48' бившият футболист на Левски намери топката с левия крак и неспасяемо разстреля Абдиков за 3:0.

Въпреки, че вече разполагаше с преднина от три гола, отборът на Ботев продължи да радва публиката си с атаки към вратата на противника. В 58' Тодор Неделев опита нещо средно между удар и центриране, а Станислав Костов получи шанс да засече топката на празна врата. Нападателят обаче не успя да намери кълбото, пращайки го в аут.

В 65' четвърти гол все пак падна, а второто си попадение в сблъсъка реализира Тодор Неделев. Националът на България получи асистенция от Станислав Костов и безпроблемно реализира за 4:0.

До края на мача двата отбора доиграха срещата, която вече бе категорично решена в полза на домакините. Ботев все пак намери време и за пети гол, който падна в даденото продължение. Луис Педро отново бе изведен очи в очи с Абдиков, като острието повтори упражнението от първата част и вкара за крайното 5:0.