Бразилия и Италия подариха зрелище на публиката в Женева

Двата колоса на световния футбол завършиха при равенство 2:2 в приятелска среща

по статията работи: Константин Симидчийски | 21.03.2013 | 23:22
Повече за:

Носителите на общо девет световни титли Бразилия и Италия завършиха наравно 2:2 в шеметна контрола, изиграна днес в швейцарския град Женева.

"Селесао" и "скуадра адзура" предложиха отворен и динамичен футбол, а шансовете за гол пред двамата вратари бяха много. На почивката "кариоките" имаха аванс от два чисти гола, благодарение на точните изстрели на Фред и Оскар, но след почивката Италия възстанови равенството. Даниеле Де Роси и Марио Балотели се разписаха с красиви попадения, оформяйки крайното 2:2 в битката на титаните.

Селекционерът на Италия Чезаре Прандели остави Стефан Ел Шарави на пейката, а Марио Балотели и Пабло Даниел Освалдо оглавиха атаката на "скуадра адзура". Последният обаче напусна игра още на почивката, а неговото място бе заето от Малкия Фараон. Рикардо Монтоливо и Андреа Пирло пък си поделяха организаторските функции в средата на терена.

Новата звезда на бразилския футбол Неймар отново блестеше сред титулярите на Луиш Фелипе Сколари, а Хълк и Фред също трябваше да притесняват защитниците в сини екипи. Младият Оскар пък често се включваше от втора позиция, като халфът на Челси дори успя да отбележи във вратата на Джанлуиджи Буфон.

Сблъсъкът в Женева стартира на високи обороти, като така се разви и до самия си край. Шансовете за гол пред двамата вратари валяха един след друг, а зрителите на двубоя определено не скучаеха.

Още в 2' пред Италия се отвори първи шанс, но Жулио Сезар отрази удара на Джакерини. Две минути по-късно Неймар проби на скорост и стреля силно с десния крак, но този път Буфон показа класа. Събитията веднага се пренесоха пред вратата на "кариоките", а този път Сезар трябваше да парира изстрел по земята на Марио Балотели.

В 22' Кристиян Маджо се озова сам срещу Жулио Сезар, но и играчът на Наполи не бе ефективен пред гола. "Адзурите" бяха наказани за пропуските си в 33', когато Бразилия откри резултата в Женева. Филипе Луиш центрира в пеналтерията на Италия, а Леонардо Бонучи не успя да избие топката по най-добрия начин. Тя се озова право във Фред, който с десния крак я прати покрай тялото на Джиджи Буфон - 1:0 за Бразилия.

"Адзурите" отговориха с изстрел на Марио Балотели, който отново бе спасен от бившия му съотборник Жулио Сезар. В 42' отново "кариоките" бяха на ход, а резултатът бе удвоен. Неймар намери Оскар в наказателното поле на Италия, а младият халф на Челси технично преодоля Буфон за 2:0.

Малко преди почивката Италия бе близо до първи гол, но за пореден път Жулио Сезар се намеси блестящо, този път лишавайки Пабло Освалдо от попадение.

И през втората част двубоят продължи да бъде изключително атрактивен, а Чезаре Прандели реагира, вкарвайки в игра Стефан Ел Шарави. За разлика от първата част обаче, този път положенията на Италия започнаха да влизат, а вратата на Жулио Сезар бе разпечатана.

"Адзурите" намалиха резултата едва 9 минути след подновяването на играта, когато Даниеле Де Роси се разписа за 1:2. Халфът на Рома изпревари бранител след статично положение и с пета отклони топката към мрежата, тласвайки своя тим към обрат.

Италия продължи да играе вдъхновено, а в 57' "адзурите" нанесоха и втори удар над своя съперник. Попадението на "скуадрата" отново бе повече от атрактивно, а негов автор стана Марио Балотели. Супер Марио изпробва късмета си от средна дистанция, насочвайки по брилянтен начин кълбото в горния десен ъгъл на вратата - 2:2.

И в следващите минути Италия продължи да бъде по-добрият тим на терена, като "адзурите" изпуснаха няколко шанса за пълен обрат. В 64' Жулио Сезар спаси пореден удар на Балотели, а малко по-късно изстрел с глава на Бонучи мина на сантиметри покрай страничната греда. В 76' отново Балотели застраши вратата на "кариоките", но този път Данте навременно блокира тарана на Милан.

До края на срещата нови попадения така и не паднаха, като в последните минути "Селесао" се активизира и потърси трети гол. Италианската отбрана обаче действа концентрирано и не допусна попадение в мрежата на капитана Джиджи Буфон.