Бразилия отново закъснява със Световното

Стадиони и летища в Страната на кафето все още се дострояват

по статията работи: iNews.bg | 11.04.2014 | 15:04
Бразилия отново закъснява със Световното
БТА/AP

Три стадиона и няколко летища в Бразилия все още не са готови, а друга инфраструктура, която трябваше да бъде готова, все още се достроява.

Въпреки това Световното първенство по футбол това лято ще бъде най-успешното за всички времена, ако се вярва в думите на президента на Бразилия Дилма Русеф.

Тя обяви, че е провела 10-минутен телефонен разговор с Блатер и е приела поканата му да бъде част от 64-ия конгрес на ФИФА в Сао Пауло, който ще се проведе на 10 юни - два дни преди официалното откриване на Световното първенство в същия град.

"Блатер е казал на президента на страната, че вярва в най-успешното Световно първенство в историята", се казва в писмено съобщение от офиса на Дилма Русеф до медиите.

Блатер е информирал Дилма Русеф също така, че 63 дни преди началото на Световното първенство 2,5 милиона билета са продадени, което представлява около 75 процента от всичките пропуски за мачовете.

През декември в емоционално изказване Блатер призова Господ, Аллах и всички богова да помогнат за да приключи навреме изграждането на 12-те стадиона за Световното по футбол.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


17 raliza gospodinova 11.04.2014 | 18:01
Като цяло нямат много време, така че дано да успеят. Все пак мисля, че няма да допуснат да се изложат.
16 mitko velev 11.04.2014 | 16:54
Според мен ще хвърлят максимум усилия бразилците, но до началото на Световното ще бъдат готови всички съоръжения, стадиони и летища, колкото и в момента да се бавят нещата.
15 тримилиона четиригодини 11.04.2014 | 16:39
нали знаеш, че няма как да се направи световно само на един стадион. доста празно мнение си изказал, не знам дали осъзнаваш?!
14 триста зора 11.04.2014 | 16:38
това не е кофти, а напълно нормално. ако няма срокове, няма да направят каквото и да било и ще се моткат до следващото световно.
13 безкомпромисната кирка 11.04.2014 | 16:37
там е работата, че няма време и това се казва много ясно в статията. трябва да бачкат и нощем ако искат да направят нещо.
12 ханибал суарес 11.04.2014 | 16:37
те трябваше вече да са го използвали този ресурс, защото времето много накъсява и няма време да се строи. всичко ще се случи в последния момент.
11 тримилиона четиригодини 11.04.2014 | 16:36
едва ли ще бъдат напълно готови за световното, но е важно поне да има стадиони на които да може да се играе. ще видим в крайна сметка докъде ще докарат нещата.
10 триста зора 11.04.2014 | 16:35
дано да се случи това световно и да няма голямо излагане, защото нещата никак не са добре. дано занапред да мислят малко повече когато дават домакинства.
9 безкомпромисната кирка 11.04.2014 | 16:35
голяма грешка беше да им дават световното и това се вижда много добре. ще е много интересно до самото начало какво ще направят бразилците.
8 ханибал суарес 11.04.2014 | 16:34
наистина трябва да се призоват всички богове, за да може да се случи това световно, защото нещата не са никак добре. да видим как ще се справят до началото на световното.
7 трендафил въжарски 11.04.2014 | 15:49
има време до световното
6 Ангел Добромиров 11.04.2014 | 15:33
Предполагам,че ще успет,няма да рискуват да се изложат така.
5 Epifani Gancia 11.04.2014 | 15:24
То и в Сочи и в Лондон нищо не вървеше по план, ама в крайна сметка успяха. За съжаление при такива мащабни строежи винаги има непредвидени ситуации, а и политическата ситуация в Бразилия не е особено стабилна.
4 властен олигарх 11.04.2014 | 15:19
Важното е, че "Маракана" е готова отдавна и там ще се играят най-здравите мачове на световното :). Няма спор, че бразилците се готвят да станат световни шампиони за 6 път.
3 опитен ловец 11.04.2014 | 15:18
Колкото по-скоро се справят, толкова по-добре за тях самите, защото ФИФА ги притиска със срокове, които иска те да спазят, а това е кофти.
2 Бандата наОушън 11.04.2014 | 15:18
Има време да си завършат стадионите бразилците, така че според мен всичко ще бъде наред и спазено в срок. Не бива да ги мислим, ще се оправят.
1 Батко съссладко 11.04.2014 | 15:17
На магия ще се случат нещата там. Бразилия трябва да използва пълния си ресурс, за да успее да завърши строежа на тези стадиони и летища според мен.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.