Бразилия победи Аржентина с 2:0 в приятелска среща

Точни за "Селесао" бяха Лукас (54') и Неймар (75')

по статията работи: Мариян Найденов | 29.09.2011 | 09:38

Отборът на Бразилия се наложи с 2:0 над големия си съперник Аржентина в приятелска среща, играна през 43 000 зрители в бразилския град Белем. Така "Селесао" спечели и новоучредения трофей Суперкласико на Америките, на името на д-р Николас Леос, който се явява наследник на Копа Рока. В първия мач преди две седмици в Кордоба двата отбора завършиха 0:0 и така с общ резултат 2:0 Бразилия спечели трофея.

Аржентина и Бразилия не можеха да разчитат на най-големите си звезди, които играят в Европа, като и двата отбора бяха съставени от играчи от вътрешните първенства на двете държави. В състава на Бразилия личаха имената на Неймар и Роналдиньо.

И двете попадения в мача паднаха след почивката. Първо Лукас откри резултата в 54-та минута след чудесен самостоятелен пробив, започнал от половината на неговия отбор. 19-годишният футболист бе изведен от Данило, след което пробяга близо 50 метра, за да забоде топката във вратата на Аржентина за 1:0. Това бе и първо попадение за плеймейкъра на Сао Пауло с националната фланелка.

Аржентинците се опитаха да се върнат в мача, но така и не успяха да се справят с добре организираната защита на домакините, а новата звезда на "Селесао" Неймар сложи точка на спора в 75-та минута. Нападателят на Сантос се разписа отблизо, след като засече центриране на Диего Соуса в наказателното поле.

Следващите контроли на Бразилия са на 7 и 11 октомври, когато възпитаниците на Мано Менезеш последователно срещат отборите на Коста Рика и Мексико.