България за първи път сразена в контролите преди Европейското

"Лъвовете" не успяха да преодолеят съпротивата на амбициозните домакини и този път отстъпиха с 1:3 във втори мач от приятелския турнир "Турноя дьо Франс"

по статията работи: Константин Симидчийски | 04.09.2011 | 09:27

България регистрира първа загуба на приятелския турнир "Турноя дьо Франс" от домакините Франция с 1:3 (33:35, 25:22, 25:21, 25:18) и по този начин прекъсна серията си от победи в контролите преди Европейското първенство по волейбол този месец. Възпитаниците на Радостин Стойчев спечелиха напрегнатия и вълнуващ първи гейм, но след това отстъпиха инициативата на "петлите" и допуснаха обрат, който доведе до загубата.

Срещата започна равностойно, като играта вървеше точка за точка, а французите се оттеглиха с две преднина - 8:6 на първото техническо прекъсване. Двата отбора продължиха да се гонят в точките и на втората пауза българите вече водеха с 16:15. В края на гейма разликата нарасна до 22:20, но "петлите" охладиха ентусиазма ни със серия от три точки и резултатът стана 23:22 в тяхна полза. След това и пред двата отбора се отвориха по няколко възможности за затваряне на частта, но по-здрави нерви показаха българските волейболисти, измъквайки гейма след 35:33.

България поведе с 4:1 в началото на втория гейм и след това водеше с 2 точки на първата техническа пауза - 8:6. Последва серия от обрати, за да се стигне до 16:15 за французите. Играта продължи равностойно, но домакините се откъснаха при 23:20 и след това спечелиха и гейма с 25:22, за да изравнят резултата.

Третата част също започна равностойно, като на първото техническо прекъсване "петлите" водеха само с една точка - 8:7, но след това разликата набъбна до цели шест на втората задължителна пауза - 16:10. "Лъвовете" успяха да стопят преднината на съперниците си до 19:17, след което французите отново взеха инициативата и затвориха частта след 21:25.

"Петлите" пренесоха ентусиазма от третия и в четвъртия гейм и на първата техническа пауза водеха с 8:5, а на втората с 16:9. Стигна се до 19:10, след което за Франция не беше проблем да затвори гейма с 25:23, а с това и мача.

Следващата трета и последна среща на България от приятелския турнир във Франция е днес, когато "лъвовете" излизат срещу Словения, а Франция срещу Турция. В първия мач от вчера словенците постигнаха категорична победа над южните ни съседи с 3:0.

Турнирът е част от подготовката на четирите отбора за започващото след няколко дни Европейско първенство по волейбол в Чехия и Австрия от 10 до 18 септември.