България зае 59-то място в класирането по медали на Параолимпиадата

Стела Енева спечели два сребърни медала, Радослав Златанов - бронз

по статията работи: Божидар Азманов | 10.09.2012 | 07:45

България дели с Ирак 59-то място в крайното неофициално класиране по медали на Параолимпийските игри, които завършиха днес в Лондон.

Българските параолимпийци спечелиха в английската столица 2 сребърни и 1 бронзов медал, колкото и параолимпийците от Ирак.

На първо място в неофициалното класиране по медали на Параолимпийските игри в Лондон са представителите на Китай, които спечелиха общо 231 медала - 95 златни медала, 71 сребърни и 65 бронзови.

На параолимпийските игри в Лондон бяха раздадени 502 златни медала, 502 сребърни медала и 516 бронзови медала, а параолимпийци от 75 страни спчелиха медали на игрите в Лондон.

Над 160 страни участваха в Параолимпиадата в Лондон.