България попиля Аржентина пред пълната "Арена Армеец"

"Лъвовете" схрускаха гостите си безапелационно

по статията работи: Даниел Любомиров | 22.06.2013 | 21:43

България постигна трета поредна победа в Световната лига, след като по безапелационен начин срази с 3:0 гостуващия отбор на Аржентина.

Около 12 000 зрители пяха "Мила родино" наравно с "лъвовете" на Камило Плачи, които не оставиха никакво съмнение в превъзходството си над селекцията на домакините на Финалната шестица.

Първият гейм премина изцяло под диктовката на родните трикольори и те спечелиха убедително с 25:18. Втората част беше по-оспорвана главно заради нашите грешки от сервис, но "лъвовете" съумяха да осъществят късен обрат и да спечелят с 25:21.

Третият гейм се оказа последен, защото възпитаниците на Камило Плачи не дадоха шанс на съперника си и буквално го прегазиха за 25:16.

Очаквано топ реализатор в срещата стана звездата на вицешампиона от Шампионската лига Кунео Цветан Соколов, който игра великолепно и наниза 20 точки. 17 от тях дойдоха след атаки, 2 след успешни блокади и 1 директно от начален удар.

Капитанът Тодор Алексиев също допринесе значително за страхотната победа на "лъвовете" и завърши с 10 пункта.

Благодарение на великолепната работа на разпределител номер 1 на Олимпиадата Георги Братоев, центърът Виктор Йосифов и Светослав Гоцев добавиха по 8 точки за категоричната победа на България.

Тодор Скримов игра само в първите два гейма и се отчете с 3 точки, а 4 записа Валентин Братоев, който се появи на полето за малко във втория и през целия трети сет. Либерото Теодор Салпаров също се представи страхотно и допринесе за стабилността в защита.

Основният коз на България в мача беше без съмнение блокадата на "лъвовете" - те спечелиха цели 16 точки чрез този прийом, а в същото време позволиха на Аржентина да вземе само 3 пункта с блок.

Най-резултатен на блокада беше Гоцев, който записа 5 от точките си по този начин, Алексиев и Йосифов направиха по 3, а Скримов и Соколов блокираха успешно по 2 пъти. Жоро Братоев също записа 1 от 2-те си точки на блокада, като другата беше от сервис.

Аржентина никога не беше срещала подобен стил на игра в Световната лига и Олимпиадата през последните 2 години, като броят на блокадите на "лъвовете" срещу домакините на Финалната шестица бе забележителен.

България вече е на второ място в класирането на Група А на Световната лига с актив от 8 точки и мач по-малко от временния лидер Бразилия, който е с 11.

По-рано днес защитаващият титлата си от миналата година Полша допусна трета поредна загуба, този път с 2:3 от Франция.

България - Аржентина 3:0 (25:18, 25:21, 25:16)

Франция - Полша 3:2 (25:23, 21:25, 22:25, 25:21, 15:11)