България разгроми Кипър в първия си мач

"Лъвовете" започнаха с победа световните квалификации

по статията работи: Краси Киров | 03.01.2014 | 17:50

Българският национален отбор по волейбол започна с много лесна победа участието си в световните квалификации.

"Лъвовете" се справиха с Кипър след 3:0 гейма (25:18, 25:19, 25:5) в първата си среща от групата.

Утре националите играят с отбора на Холандия, а след това в неделя се изправят срещу домакините от Чехия. Само първият отбор се класира директно на Мондиала в Полша през септември, както и най-добрия втори отбор от групите.

Днешният двубой бе много лесен с оглед на класата на нашия съперник. Все пак българите позволиха на Кипър да достигне до кота от 18-19 точки в първите два гейма, най-вече заради различни грешки в нашата игра.

Истинското си лице обаче волейболистите показаха в третия гейм, когато позволиха на Кипър да реализира само 5 точки, повечето от които дойдоха след наши грешки.

Цветан Соколов бе най-резултатен в мача с 15 точки. Вальо Братоев добави 9, а Тодор Скримов и Виктор Йосифов се отчетоха с по 7 пункта. Центровете Ники Николов и Теодор Тодоров добавиха по 6 точки.

Вижте подробности за развитието на мача гейм по гейм само в Sporta.bg.