България с ново отстъпление в ранглистата на ФИФА

Възпитаниците на Лотар Матеус паднаха до №48 в месечната футболна класация, което им отрежда място в четвърта урна на жребия за Мондиал 2014

по статията работи: Михаела Ганчева | 27.07.2011 | 13:21

Българският национален отбор по футбол падна с две позиции в месечната ранглиста на ФИФА. В подреждането за месец юли "лъвовете" на Лотар Матеус останаха на 48-о място с 599 точки. Поредното отстъпление в класацията със сигурност отрежда незавидното място на тима в четвърта урна за предстоящия жребий за квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014 г в събота.

От съперниците на България в Европейските квалификации най-напред остава Англия, като отборът на Фабио Капело също отстъпва две места и вече заема 6-а позиция с 1146 точки. Лидер в класацията е Световният и Европейски шампион Испания пред Холандия, Германия и Бразилия.

Сериозен прогрес в обновената ранглиста бележи тимът на Уругвай, който се изкачва с 13 места до петата позиция в класирането, благодарение на триумфа си тазгодишното издание на турнира Копа Америка.

Сред останалите тимове в квалификационната група на България Черна гора се смъкна на 17-то място с 915 точки, а Швейцария е на 30-а позиция със 778 точки. Аутсайдерът в нашата група Уелс прогресира с две позиции - до 112-а с 273 точки.