България със сребърен медал от световно първенство

Българите останаха втори на първия шампионат по баскетбол трима на трима

по статията работи: Краси Киров | 12.09.2011 | 09:40

България завърши на второ място място на Световното първенство по баскетбол трима срещу трима.

Националите ни загубиха инфарктен финален мач срещу Нова Зеландия с 18:19. Така те спечелиха сребърните медали на първото в историята световно първенство по баскетбол 3х3.

Българите в състав Павлин Иванов, Тенчо Тенчев, Димитър Димитров и Алекс Симеонов с треньор Тина Димитрова впечатлиха с изявите си, като спечелиха и два медала - златен и бронзов в индивидуалните конкурси. Алекс Симеонов завърши трети при забивачите, а Тенчо Тенчев взе златото при "тройкаджиите".

Нова Зеландия започна срещата много силно, като още в първите атаки успя да се откъсне напред. Тимът поведе с 4:2, но Тенчо Тенчев изравни с тройка. Бързо обаче новозеландците отново си създадоха преднина и я поддържаха до края на първото полувреме, което завърши при 10:6.

След почивката Нова Зеландия продължи да води, но Тенчев пак изравни с тройка за 14:14. Отборите си размениха по една тройка за 16:16, а новозеландците поведоха с точка.

Нова тройка на Тенчев обаче изведе България напред при 18:17. Противникът обаче върна наказателен удар за ново равенство, а кош в последните секунди му донесе и победата. Тенев завърши с 9 точки във финала.