Вердаско изхвърли Мъри

Надал и Дел Порто газят

по статията работи: Ани Романова | 30.08.2018 | 13:34

Фернандо Вердаско и Анди Мъри напомниха за себе си в епичен сблъсък на Arthur Ash Stadium, продължил почти три часа и половина. Двамата на моменти демонстрираха отигравания, които подхождаха на най-добрите им години, а борбеността и непреклонността им бе изключителна. Все пак испанецът триумфира със 7-5 2-6 6-4 6-4, пише sporta.bg

Завършекът на двубоя бе в духа на целия мач. Последният гейм, в който Вердаско сервираше за победата, продължи над 12 минути, като в него видяхме 5 брейкбола и 3 мачбола, последният от които реализиран след грешка на Мъри.

Шотландецът все пак може да извлече много позитиви от първия турнир от Големия шлем, в който участва след тежката контузия в бедрото. Бившият номер 1 записа победа над Джеймс Дъкуорт в първи кръг, а в днешния мач показа много добра игра, макар сервисът му да не спореше.

34-годишният състезател ще се изправи срещу Хуан Мартин дел Потро в трети кръг, след като Кулата от Тандил елиминира Денис Кудла с 6-3 6-1 7-6(4).

По-рано през деня Доминик Тийм оцеля в петсетова драма със Стийв Джонсън. Американецът, който се намираше във великолепна форма, изкълчи глезен още в ранните етапи на мача, но се бори почти 4 часа и дори водеше с 2-1 сета. В крайна сметка деветия в схемата победи с 6-7(5) 6-3 5-7 6-4 6-1.

Джейсън Кублер също имаше проблеми с десния си глезен, но при него травмата изглеждаше ужасяващо. Австралиецът се опита да доиграе мача си с Тейлър Фриц, но се отказа при 3-6 6-3 3-6.

В същото време световният номер 1 Рафаел Надал продължава да крачи уверено към защитата на титлата си на US Open. Матадора преодоля в последователни сетове Васек Поспишил и ще играе с Карен Хачанов в трети кръг.

Испанецът реализира 26 уинъра, като допусна 16 непредизвикани грешки в своя двубой, докато Хачанов се справи с Лонецо Сонего със 7-5 6-3 6-3.

Денис Шаповалов оцеля в драматичен петсетов мач с Андреа Сепи. Младият канадец изоставаше с 1-2 сета, но измъкна четвъртия с тайбрек, преди да триумфира при 6-4 4-6 5-7 7-6(2) 6-4.

Следващото препятствие пред Шааповалов ще бъде Кевин Андерсън, който не остави шансове на Жереми Шарди и го отстрани с 6-2 6-4 6-4.

Джак Сок пък отпадна изненадващо от Николоз Басилашвили. Американецът отстъпи на противника си с 6-4 3-6 2-6 6-7(3).

Снимка: Официална страница на Фернандо Вердаско, Фейсбук