Веско Топалов направи реми в третия кръг

Българинът раздели точката с Пьотър Свидлер (Русия)

по статията работи: iNews | 06.06.2014 | 07:44

Българският гросмайстор Веселин Топалов завърши реми в партия от третия кръг на супертурнира по шахмат в норвежкия гранд Ставангер.

С черните фигури Топалов подели по половин точка с Пьотър Свидлер (Русия) и в класирането има 1 точка, колкото има и днешният му съперник.

Двамата се съгласиха на реми на 42-ия ход при равни позиции и фигури. Българинът и Свидлер са на последните три места заедно с друг руснак- Сергей Карякин, който завърши реми със Симен Агдестейн (Норвегия).

Начело в класирането е Фабиано Каруана (Италия), който завърши наравно с Магнус Карлсен (Норвегия), и води с 2,5 точки.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


17 viktor viktorov 06.06.2014 | 11:59
Веско Топалов да се концентрира повече и да не допуска занапред никакви загуби и ремита, а да побеждава наред противниците.
16 reni angelova 06.06.2014 | 11:28
Пред това да загуби, по - добре реми. Добре, че и съперникът му се е съгласил.
15 чичо съби 06.06.2014 | 10:26
Този турнир те първа започва и мисля, че Веско Топалов има добри позиции в него . Дано да си повярва и да направи едно добро класиране .
14 нелепо съвпадение 06.06.2014 | 10:08
Колкото и да не ми се иска да го казвам, Веско Топалов постепенно залязва от сцената на световният шах . Вече му е трудно да се бори срещу най - добрите в този спорт .
13 работната пчела 06.06.2014 | 10:02
играе той яко :)
12 Krist Novoselic 06.06.2014 | 09:56
Помня, че преди години , Веско Топалов беше в елита на този спорт и мереше сили с най - добрите в него . Сега нещата обаче не стоят по този начин . Дано Топалов да не изпадне от първите 10 в света .
11 Бандата наОушън 06.06.2014 | 09:44
Добра е наистина и Веско Топалов ще продължава и занапред да ни впечатлява. Няма спор, че най-доброто тепърва предстои за него да се случи.
10 Батко съссладко 06.06.2014 | 09:43
Всички се надяваме, че ще се представи на високо ниво. Няма спор, че най-интересното тепърва предстои да се случи оттук насетне.
9 david copperfield 06.06.2014 | 09:43
Давай Весе, започвай с победите вече, стига си ги бавил! Талант голям си и не спираш да го демонстрираш. Няма спор, че и занапред ще виждаме само най-доброто от теб.
8 опитен ловец 06.06.2014 | 09:42
Жалко за него наистина, че излиза от форма. Никак не е добре положението и ще видим тепърва на какво е способен наистина.
7 tiha paranoq 06.06.2014 | 09:42
През последните години Веско Топалов не се представя в най - добрата си светлина . Ние знаем, че той може много повече и се надявам да го покаже скоро .
6 Бандата наОушън 06.06.2014 | 09:42
Не е добре, че се намира на последните места Веско Топалов. Нещо е загубил форма и това го видях по време на предишния турнир още.
5 Батко съссладко 06.06.2014 | 09:41
Пожелавам му успех занапред на Веско Топалов. Дано да покаже на всички на какво е способен. Наистина започва да става все по-интересно и по-интересно.
4 Яна Киркова 06.06.2014 | 09:23
Браво,това не е загуба.
3 крива вежда 06.06.2014 | 09:17
Точката е добра за Веско Топалов , но се забелязва, че през последните години той се върна доста назад в световната ранг листа и ако не се лъжа, в момента е 8 - ми .
2 трендафил въжарски 06.06.2014 | 09:08
пак добре, че не е паднал
1 empty world 06.06.2014 | 08:42
Надявам се, че Веско Топалов ще се представи добре на този силен турнир в Норвегия, който започна скоро . Можем само да му пожелаем успех .

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.