Виктор Йосифов надделя над Владо Николов в родното дерби на Серия А1

Отличното представяне на Модена продължава, Николов и Пиаченца на дъното

по статията работи: Михаела Ганчева | 17.10.2011 | 08:23

Вчера се изиграха голяма част от срещите от четвъртия кръг на Серия А1 с обичайно силно родно участие.

В българското дерби за седмицата временният лидер в шампионата Каза Модена с Виктор Йосифов в редиците си, надви Пиаченца на Владо Николов, Андрей Жеков и Ники Пенчев и затвърди мястото си на върха преди срещата на отлично представящия се Мачерата със световния клубен шампион Тренто тази вечер. Ники Николов и Валентин Братоев пък загубиха двубоя си с Рома Волей и останаха в средата на таблицата на Ботуша.

Виктор Йосифов записа 9 точки при победата на своя Каза Модена с категоричното 3:0 над Копра Елиор Пиаченца, за който топреализатор стана Владимир Николов с 15 пункта.

Николай Пенчев също записа 1 точка по време на загубата на своя отбор в зала "Пала Каза Модена", а Христо Златанов не получи шанс за изява. Андрей Жеков не успя да избегне или смекчи поражението за гостите, като оценките за представянето му не бяха много високи.

Само за час и 12 минути българското дерби на 4-ия кръг в Серия А1 бе решено, след като домакините регистрираха безапелационен успех с 25:20, 25:13 и 25:18. Вторият гейм продължи едва 21 минути и бе напълно лишен от интрига, макар и в другите два победителят да бе ясен още преди второто техническо прекъсване.

За MVP на мача бе определен холандският национал и най-резулатен в двубоя Дик Коой, който наниза 19 точки.

Така в класирането Модена е единственият отбор с пълен актив от 12 точки след 4-те кръга, като утре другият с идентични показатели до момента Мачерата ще се изправи срещу Тренто. Тимът на Радо Стойчев, Матей Казийски и Цецо Соколов също няма загуба до момента, но е с актив от 8 точки от 3 мача.

За съжаление Пиаченца продължава с неубедителното си представяне в Серия А1 този сезон и регистрира 4-та загуба, като е на дъното само с 1 точка.

Междувременно волейболният тим на Вибо Валентия записа втора загуба в италианската Серия А1 след като отстъпи на Рома Волей с 0:3 (27:29, 16:25, 19:25) гейма у дома.

Българските национали Николай Николов и Валентин Братоев записаха участие в този мач, като Николов реализира 5 точки, докато Братоев се появи за малко в третия сет и не успя да запише точков актив за домакините.

Най-резултатен за тима на Вибо Валентия бе Луис Диас с 11 точки. Роко Бароне добави още 9 пункта. За отбора на Рома Волей най-добър бе Иван Зайцев, който реализира 17 точки за успеха на своя тим. Джулио Саби добави още 15 точки за Рома.

В класирането след четвъртия кръг отбора на Вибо Валентия е на 7-мо място с пет точки.

Днес с очакване ще следим и другото дерби от четвъртия етап в Италия - между вече трикратния световен шампион Итас Диатек Трентино и Лубе Банка Мачерата.