Георги Иванов номер 1 в Европа след турнира "Академик"

Силвия Дънекова спечели бягането на 1500 метра като подобри личното си постижение

по статията работи: Краси Киров | 13.02.2013 | 08:53

Три най-добри лични постижения в зала бяха регистрирани на турнира по лека атлетика "Академик" в Добрич, а Георги Иванов постигна най-добър резултат в Европа за сезона в тласкането на гюле.

Дени Димитров триумфира на 60 метра при мъжете с личен рекорд от 6,72 секунди.

Силвия Дънекова спечели бягането на 1500 метра в зала "Добротица", като подобри личното си постижение с време 4:23,81 минути. Гита Додова подобри личния си рекорд в зала, след като преодоля 13,99 метра на троен скок.

В тласкането на гюле при мъжете очаквано шампион стана Георги Иванов с 20,59 метра, което е най-добър резултат в Европа за сезона.

Постижението бе достатъчно за покриване на норматив "Б" за участие на световното първенство в Москва през лятото. В бягането на 200 метра при мъжете спечели Илиан Борисов с 22,38 секунди, а на 400 метра шампион стана Бисер Тачев с 50,34 секунди.

На 3000 метра при мъжете спечели Митко Ценов с 8:38,95 минути, а на 800-метровата дистанция победи Сава Тодоров с 1:57,34 минута. В скока на дължина при мъжете златото спечели Даниел Анков със 7,04 метра, а Ангел Карарадев спечели в скока на височина с 200 см.

При жените златото на 60 метра спечели Габриела Лалева с време 7,61 секунди, а на 200 метра победи Надежда Рачева с 26,41.

Около 100 състезатели от четири страни участваха в 44-ото издание на турнира "Академик".