Георги Миланов и ЦСКА оцеляха в Шампионска лига

Инфарктно равенство 1:1 с Рома остави московските "армейци" в играта

по статията работи: Даниел Любомиров | 25.11.2014 | 21:41
БТА/AP

Рома се виждаше с единия крак на осминафинал в Шампионска лига, но допусна нелеп изравнителен гол в 93-ата минута за 1:1 в гостуването си на ЦСКА (Москва) и съживи шансовете на отбора на Георги Миланов да се пребори за промоция в следващата фаза на турнира.

В 42-ата минута с мощен шут от пряк свободен удар пред границата на наказателното поле Франческо Тоти откри резултата в полза на "вълците". Капитанът се възползва от странно разкъсване в стената, построена от домакините – Сейду Думбия се отдръпна и кълбото профуча с висока скорост в пролуката, като се оказа неспасяемо за вратаря Игор Акинфеев, независимо че бе в неговия ъгъл.

Така Франческо Тоти подобри собствения си рекорд за най-възрастен голмайстор в Шампионска лига – когато вкара при равенството 1:1 с Манчестър Сити той бе на 38 години и 3 дни, а днес се разписа на 38 години и 59 дни. Капитанът и талисман на Рома вече има 17 гола на сметката си в най-силния клубен турнир, като води с поне девет попадения на всеки друг футболист на "вълците" в исторически план.

В 93-ата минута – десетина секунди преди края на продължението – балонно центриране на Васили Березуцки прехвърли всички футболисти в наказателното поле, но се оплете в мрежата на гостите след неубедителна намеса на вратаря Морган де Санктис.

Така Рома и ЦСКА (Москва) продължават да бъдат с равен брой точки – по 5, като се намират на второ и трето място в класирането на Група Е. Лидерът Байерн с 12 вече си е осигурил не само класирането напред, но и първата позиция, като от 21:45 часа днес гостува на Манчестър Сити, който е последен с две точки.

"Вълците" имат категорично предимство спрямо ЦСКА в директните двубои с – днешното равенство 1:1 и онзи разгром с 5:1 в първия кръг на Шампионска лига. Това означава, че дори при равенство в точките между двата тима след последния мач, Рома ще спечели промоция за осминафиналите.

На този етап и Манчестър Сити може да измести римляните от второто място, но за целта трябва да победи не само Байерн, но и именно Рома на "Олимпико" в последния кръг, като при такъв сценарий "гражданите" биха събрали 8 точки. Ако по-късно днес обаче Манчестър Сити не успее да победи Байерн, няма да може да разчита само на себе си в битката за осминафиналите.