Големите фаворити продължават на "Ролан Гарос"

Джокович и Надал преодоляха съперниците си в първи кръг

по статията работи: Ростислава Иванова | 29.05.2017 | 18:26

Големите фаворите за спечелване на трофея от втория за годината турнир от Големия шлем - "Ролан Гарос" в Париж, Новак Джокович и Рафаел Надал, преодоляха без проблеми първия кръг на надпреварата.

Защитаващият титлата сърбин Новак Джокович се наложи на старта над испанеца Марсел Гранойерс с 6:3, 6:4, 6:2 в първия си мач под ръководството на новия си личен треньор Андре Агаси. Белградчанинът, който преди седмица навърши 30 години, поведе с по 4:1 гейма във всеки един от сетовете и в крайна сметка триумфира след почти два часа и половина на корта.

Джокович, който се стреми към четвърти пореден финал на "Ролан Гарос", пласира 30 печеливши удара, но допусна цели четири пробива в двубоя. 31-годишният Гранойерс, който е осминафиналист в Париж през миналия сезон, в дълги периоди успяваше да бъде равностоен на съперника, но в крайна сметка в ключовите моменти сърбинът показа по-високото си класа.

Деветкратният шампион Рафаел Надал също стартира с категорична победа. Поставеният под номер 4 Надал спечели срещу представителя на домакините Беноа Пер с 6:1, 6:4, 6:1 след 112 минути игра. Испанецът имаше затруднения единствено във втория сет, в който се наложи да преодолява ранен пробив при 1:3 гейма.

Надал допусна само 18 непредизвикани грешки, 10 от които във втората част, докато Пер направи общо 32. Така във втория кръг деветкратният победител на "Ролан Гарос" ще играе срещу Робин Хаазе (Холандия).

Домакините нямаха много поводи за радост днес, след като Никола Маю отпадна в първия кръг от Симоне Болели (Италия) с 4:6, 2:6, 2:6, а Пол-Анри Матийо загуби от десетия поставен Давид Гофен (Белгия) с 2:6, 2:6, 2:6.

Петият в схемата Милош Раонич (Канада) записа победа със същия резултат 6:3, 6:4, 6:21 над белгиеца Стийв Дарси в първия кръг. Четвъртфиналистът през 2014 г. Раонич по традиция беше много солиден на сарвис. Той пласира 15 аса и не допусна пробив, като направи 44 печеливши удара срещу едва 13 на противника в 91-минутния сблъсък.

Поставеният под номер 14 Джак Сок (САЩ) за първи път не успя да преодолее първия кръг в Париж при петото си участие след поражение с 5:7, 5:7, 3:6 от чеха Иржи Весели.

Представителят на домакините Жил Симон пък отпадна на старта на "Ролан Гарос" за първи път от 2008 г. 31-ият в схемата Симон падна от Николоз Басилашвили с 6:1, 2:6, 4:6, 1:6, като грузинецът записа дебютен успех при третото си участие в Париж.