Голямата четворка без проблеми в Маями

Надал, Федерер, Джокович и Мъри се класираха за 1/4 финалите

по статията работи: Краси Киров | 26.03.2014 | 12:05

Големите имена в тениса нямаха проблеми с класирането си на ¼ финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 5,6 милиона долара.

Номер 1 в света и трикратен финалист Рафаел Надал победи Фаби Фонини с 6:2, 6:2 след 62 минути игра.В търсене на първия си трофея в Маями испанецът ще срещне дебютиращия на четвъртфиналите Милош Раонич (Канада).

Двукратният шампион в турнира Роджър Федерер също продължава напред. Петият в схемата швейцарец отнесе номер 9 Ришар Гаске с 6:1, 6:2 за 49 минути.

За място на полуфиналите той ще срещне номер 20 Кей Нишикори (Япония), който отрази 4 мачбола в тайбрека на третия сет и елиминира четвъртия в схемата и миналогодишен финалист Давид Ферер (Испания) със 7:6(7), 2:6, 7:6(9). Както е известно Нишикори елиминира преди това българския тенисист Григор Димитров.

Трикратният шампион в Маями и номер 2 в света Новак Джокович достигна до четвъртфиналите на седми пореден турнир от сериите "Мастърс" след 6:3, 7:5 над Томи Робредо от Испания.

Следващият съперник на Джокович ще бъде миналогодишния шампион Анди Мъри (Великобритания). Това ще бъде първи мач между двамата от финала на "Уимбълдън" през 2013 година, който шотландецът спечели.

24 viktor viktorov 26.03.2014 | 15:15
Един ден и нашия Гритор ще е в голямата четворка, но засега тези са най добрите на корта.
23 Victoria Peshev 26.03.2014 | 14:33
Значи да очакваме и два от тези обичайно заподозрени на финал, още един турнир без особени изненади към момента.
22 безкомпромисната кирка 26.03.2014 | 13:53
определено ще има някакво развитие и това само може да ни радва. да видим занапред какво ще се случи, защото смятам, че ни очакват само хубави моменти.
21 коремного мекотело 26.03.2014 | 13:52
мисля, че ще бъде много оспорвано това кой ще бъде шампион. определено ни очакват едни много интересни мачове.
20 Картин Марбовски 26.03.2014 | 13:51
мисля, че това само може да ни радва, защото по този начин ще можем да се насладим на едни много интересни мачове в този турнир.
19 триста зора 26.03.2014 | 13:51
да, има тази възможност и се надявам да спечели този турнир, защото отдавна не е печелил турнир от мастърс сериите.
18 набръчкан мозък 26.03.2014 | 13:22
Не съм се съмнявал, в Роджър Федерер и в това, че ще се класира напред в турнира . За мен той продължава да бъде най - интелигентния тенисист в света .
17 властен олигарх 26.03.2014 | 13:14
Ще видим тая работа в крайна сметка. Ще има развитие по въпроса и бъдете убедени просто, че най-хубавото предстои да се случи според мен.
16 опитен ловец 26.03.2014 | 13:13
Най-доброто продължава напред в турнира и няма как хората просто да не са щастливи от този факт. Нека и занапред да го бъде така и има развитие.
15 Бандата наОушън 26.03.2014 | 13:13
Проличава си и то още от миналите турнири. Няма никакви съмнения, че ще видим нещо наистина много добро и запомнящо се. Това е супер просто!
14 Батко съссладко 26.03.2014 | 13:12
Много интересно ще бъде ако питаш даже мен. Все култови сблъсъци ще се случат и тенисистите са голяма класа. Няма никакви съмнения, че турнира едва започва!
13 властен олигарх 26.03.2014 | 13:11
Ще има повече яснота по случая, така че бъдете сигурни, че ще научим повече. Добре би било да има развитие и какво по-хубаво от това наистина?
12 опитен ловец 26.03.2014 | 13:10
За момент си помислих, че вече сме на 1/2 финали, но съм се объркал нещо. Има време до неделя да видим кой ще бъде големия шампион :).
11 Бандата наОушън 26.03.2014 | 13:10
Супермачове ни очакват, така че какво по-хубаво от това наистина? Аз съм много доволен от всичко това което предстои да се случи тук.
10 Батко съссладко 26.03.2014 | 13:09
Браво на тях, очакват ни много интересни двубои. Федерер се класира за втори пореден път на полуфинал и според мен има невероятната възможност да спечели турнира.
9 кученцето пиджи 26.03.2014 | 13:04
Не се учудвам, че голямата четворка продължава напред в този турнир в Маями , защото те са изключително добри тенисисти и това е нормално .
8 безкомпромисната кирка 26.03.2014 | 12:17
определено това е много силен турнир и се надявам федерер да го спечели. дано занапред да продължи да ни показва добри игри.
7 коремного мекотело 26.03.2014 | 12:16
силно се надявам федерер да спечели този турнир и да покаже, че все още не трябва да бъде пренебрегван от голямата игра.
6 Картин Марбовски 26.03.2014 | 12:16
това е напълно нормално, защото тези спортисти са най-добрите в своя спорт и е нормално да постигат такива резултати.
5 Rosi Marinova 26.03.2014 | 12:16
Те са титани,няма как да не са на върха.
4 триста зора 26.03.2014 | 12:15
долу-горе всички от тази четворка са се справили сравнително лесно със своите съперници и си проличава класата на четиримата.
3 Хубавата Елена 26.03.2014 | 12:14