Григор Димитров все по-близо до Топ 100 на световния тенис

Цветана Пиронкова отстъпи още една позиция в ранглистата при жените

по статията работи: Георги Тотев | 25.10.2010 | 12:18

 

 

Тенисист №1 на България Григор Димитров отбеляза нов скок в ранглистата на ATP и вече се намира на 114-а позиция, което е и нов рекорд за талантливия хасковлия.

Гришо напредва с цели 17 места, което се дължи най-вече на отличното си представяне на силния турнир от сериите 'Чалънджър" в Орлеан, Франция, с награден фонд 106 500 евро. Там Григор стигна до финал, който обаче загуби драматичо след 6:2, 6:7(6), 6:7(4) от френцузина Никола Маю.

Ако Димитров успее да влезе в  топ 100 на ATP, ще бъде съвсем близо от званието - най-успешенбългарски тенисист, като засега единствено от Орлин Станойчев е пред хасковлията с 96-ото си място от април 2000 година.

Тази година Григор е спечелил шест титли от турнири в сериите „Чалънджър", както междувременно записа и няколко авторитетни победи над тенисисти от топ 100. Очаква се следващата седмица първата ни ракета да вземе участие в чалънджъра в Екентал, Германия. Той е на синтетична настилка в зала и е с награден фонд 30 000 евро.

При жените най-добрата българска тенисистка в момента - Цветана Пиронкова отбеляза нов спад в ранглистата на WTА. За втора поредна седмица цвети отстъпва с една позиция и вече е номер 34 на планетата. Чаровната пловдивчанка не успя да защити точките си в силния турнир за Купата на Кремъл в Москва, където отпадна във втори кръг от Доминика Цибулкова. Това бе и последен турнир за Цвети през този сезон.

 

Втората ракета на България Диа Евтимова прави крачка с една позиция напред и вече е на 240-то място в света. Елица Костова пък се смъкна с две позиции до номер 258 в ранглистата.

Най-добро представяне от българските тенисистки отбелязва Мартина Гледачева, която направи скок с цели 32 позиции и вече е номер 472 - рекорно за нея до момента. Петата ракета на България Изабела Шиникова също отбеляза рекорд в кариерата си до момента, достигайки до 746-то място в света.

 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега По света и у нас
  • 23:25 Ал Хайба тв филм /13 епизод/ (12)
  • 00:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 00:40 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:15 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:10 Отблизо /п/
  • 04:05 Зала на славата: Йорданка Благоева...
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • Сега bTV Новините - късна емисия
  • 23:30 "Добрият доктор" - сериал, с.6, еп.8
  • 00:30 "Спирала" - сериал, с.4, еп.3
  • 01:45 "Приятели" - сериал
  • 02:10 bTV Новините /п./
  • 02:50 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 06:00 "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • Сега "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:00 "Частни детективи" - сериал, сезон 3
  • 01:00 "Черният списък" - сериал, сезон 7
  • 02:00 "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:00 "Наследство" - сериен филм /п/
  • 04:10 "Свободна да избира" - сериал /п/
  • 05:20 "Пресечна точка" - публицистично...
  • 06:00 "Здравей, България" - сутрешен блок
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.