Григор Димитров отпадна в квалификациите на Мастърса в Синсинати

Българинът допусна поражение с 6:7(5), 6:7(3) от американеца Раджийв Рам

по статията работи: Божидар Азманов | 12.08.2012 | 12:21

Григор Димитров претърпя поражение още на старта на квалификациите на Мастърса в Синсинати с награден фонд 2 825 280 долара.

Ракета номер едно на България загуби драматично от американеца Раджийв Рам с 6:7(5) 6:7(3), който се намира на 98-мо място в Световната ранглиста.

Рам обаче по принцип е неприятен съперник за Гришо, като от три срещи по между им хасковлията има три поражения.

Така хасковлията няма да получи точки за световната ранглиста, но ще вземе 1165 долара от наградния фонд.

Преди седмица Григор Димитров отпадна в първия кръг на квалификациите и на турнира в Торонто.

Гришо започна много лошо срещата и допусна пробив още в първия гейм. За щастие той успя да го върне веднага. След това нито един от двамата тенисисти не успя да пробие своя съперник и се стигна до тайбрек.

Там обаче Димитров направи две двойни грешки и това даде възможност на противника му за сетбол, който бе спечелен от него.

Във втората част резултатът вървеше гейм за гейм. При 5:4 в полза на Рам се стигна до мач бол в негова полза, който обаче Гришо успя да отрази, а след това се стигна до втори тайбрек.

При резултат 1:1 последваха пет минипробив, но при 4:3 в полза на американеца, той успя да спечели своето подаване и не загуби друга точка до края, за да се поздрави с крайния успех.

Следващият турнир, на който българинът ще участва започва след седмица в Уинстън Салем и е с награден фонд от 550 000 долара.