Григор Димитров с нова победа в Гщаад и трети полуфинал в ATP

21-годишният хасковлия не срещна почти никакви затруднения срещу 80-ия в света поляк Лукаш Кубот, надигравайки го с категоричното 6:3, 6:2 за малко повече от час игра

по статията работи: Мариян Найденов | 20.07.2012 | 13:33

Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров продължава с чудесното си представяне напоследък, след като се класира за третия си полуфинал в турнир под егидата на ATP в рамките само на месец. Това се случи на турнира в Гщаад (Швейцария), а този път Гришо сломи съпротивата на силния поляк Лукаш Кубот, който в предишния кръг детронира шампиона от миналата година Марсел Гранойерс (Испания).

21-годишният хасковлия не срещна почти никакви затруднения срещу 80-ия в света поляк, надигравайки го с категоричното 6:3, 6:2 за малко повече от час игра (62 минути). Победата бе под номер 12 в последните 16 мача на Гришо, както и първа срещу Кубот, с когото българинът не беше се среща досега.

След тази победа Димитров си осигури 18 460 евро от наградния фонд и 90 точки за световната ранглистата, които ще го изкачат близо до най-доброто му класиране досега - 52-о място, а при евентуално достигане до финал, българинът със сигурност ще го подобри и ще влезе в топ 50 за първи път в кариерата си.

В опит да се класира за първия си финал в ATP, Григор Димитров ще спори с победителя от срещата между поставения Фелисиано Лопес (Испания) и Томаш Белучи (Бразилия).

Иначе мачът с Лукаш Кубот протече доста бързо, започвайки с размяна на геймове до 2:2, след което Димитров спечели подаването си за 3:2, а в следващия гейм стигна и до пробив, за да поведе с 4:2, а след това и с 5:2, принуждавайки съперника си да сервира за оставане в мача. Кубот успя да вземе гейма си, но след това Гришо беше безапелационен, затваряйки първата част с 6:3.

Вторият гейм започна по възможно най-добрия начин за българина, който проби Кубот още в първия гейм, а след това спечели подаването си, за да поведе с 2:0. Григор продължи да играе много силно и това доведе до втори пореден пробив в сервиса на поляка, а след това резултатът стана 4:0, след като Димитров взе и своето подаване. Кубот успя да спре серията на Гришо в петия гейм, намалявайки на 4:1. Това обаче бе почти всичко за поляка в този мач, до края на който той успя да спечели още само един гейм, преди Гришо да подпечата победата си след 6:2.