Григор Димитров се класира геройски за полуфиналите в Орлеан

Българинът бе на косъм от отпадане, но събра сили, за да обърне нещата в своя полза

по статията работи: Георги Тотев | 22.10.2010 | 17:17

Най-добрият български тенисист в момента - Григор Димитров - се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Чалънджър" в Орлеан (Франция), след като победи испанеца Роберто Баутиста-Агут с 2:1 сета 3-6, 6-2. 7-6 (6). Гришо успя да спаси цели 4 мачбола в тай-брека и да обърне развоя на събитията в самия край на мача. Днешният успех носи на Григор 45 точки за световната ранглиста.

Испанецът Баутиста се наложи в първия сет с 6:3. След това обаче Григор се активизира и с два пробива не остави шансове на противника за 6:2. Така резултата стана равен и срещата стигна до трети решителен сет. Двамата тенисти бяха сигурни в подаванията си, но тези на Григор бяха много убедителни, докато Баутиста трудно преодоляваше отпора на българина.

При 4:4 гейма резултата беше 30:30 в сервирането на испанеца. Тогава проблемите на Баутиста при сервирането си проличаха и той допусна две двойни грешки, което означаваше пробив за Григор. Така българина поведе с 5:4 и имаше шанс да затвори мача с негов сервиз. Съперникът на Гришо обаче бързо се окопити и върна пробива за 5:5

Баутиста взе своя сервис за 6:5, но при 40:30 в следващия гейм получи мачбол. Гришо реагира светкавично и с два аса получи предимство и затвори частта в своя полза. Така се стигна до тайбрек. Там Гришо започна лошо и изостана с 0:3. След това испанецът поддържаше разлика от две точки за да стане резултата 3:6 в тайбрека. Тогава Григор събра сили и изравни за 6:6, като спаси три поредни мачбола. При 7:6 инициативата бе в ръцете на нашенеца. Димитров сервира и връщането на Баутиста бе в аут, с което  Григор спечели мача.

За място на финала Григо ще трябва да се изправи срещу победителя от срещата между Михаел Лодра и Бьорн Фау.