Гришо и Цвети научиха следващите си съперници на Уимбълдън

Двамата отново на корта в четвъртък

по статията работи: Мариян Найденов | 26.06.2013 | 09:36

Най-добрите български тенисисти Григор Димитров и Цветана Пиронкова започнаха участието си в тазгодишното издание на Уимбълдън с категорични победи, а сноши станаха ясни и следващите им съперници в надпреварата.

Гришо се разправи с италианеца Симоне Болели, разгромявайки го с 6:1, 6:4, 6:3 за час и половина игра, докато Цвети изнесе лекция на 21-вата в света Анастасия Павлюченкова, която е сочена за един от най-големите тенис таланти на Русия.

Следващото препятствие пред юношеския шампион Григор Димитров в Лондон ще бъде словенецът Грега Жемля, който отстрани на старта Майкъл Ръсел в четири сета - 6:7(3), 6:4, 6:4, 6:1.

Цвети Пиронкова пък ще спори с представителката на Чехия Барбора Захлавова Стрицова, елиминирала Магдалена Рибарикова след обрат с 5:7, 6:0, 6:1.

Мачовете и на двамата ни представители ще бъдат в четвъртък, като детайлите като на кой корт ще се играят и от колко часа, ще станат ясни по-късно днес, когато се изиграят днешните мачове и организаторите обявят програмата за деня.

Съперникът на Гришо - Грега Земля, в момента се намира под №55 в света, а рекордното му класиране е №49. Досега двамата са се срещали само веднъж - на турнир от сериите "Чалънджър", когато Гришо печели трудно в три сета - 3:6, 6:3, 7:6(0).

Григор закономерно е сочен за фаворит и ако оправдае очакванията, в следващия кръг той ще се изправи срещу победителя от двубоя между №8 в света Хуан Мартин Дел Потро и канадеца Джеси Ливайн.

Противничката на Цвети във втория кръг Барбора Захлавова Стрицова пък в момента е извън топ 100 при жените - №118, а рекордното ѝ класиране е №39, записано през 2010 г. Чехкинята се завърна на корта преди около месец, след като трябваше да изтърпи 6-месечно наказание заради употреба на допинг, на което се дължи и ниското ѝ класиране в ранглистата. Това ще бъде втори мач между двете тенисистки, като първата им среща бе на турнира в зала в Париж през 2011 г. и завърши в полза на Стрицова (7:6(5), 6:3).

При евентуален успех над чехкинята във втория кръг Цвети ще играе с победителката от срещата между друга чехкиня - Каролина Плишкова, и хърватката Петра Мартич.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


10 Kamen Jelqzkov 26.06.2013 | 19:46
според мен Гришо ще бие, ноя няма да му е лесно.
9 Mary Bloody 26.06.2013 | 15:36
Успех и на двамата! Дано тази победа счупи каръка, който тегне над Цвети този сезон и тя да се представи подобаващо на турнира.
8 viktor viktorov 26.06.2013 | 11:41
Да се стягат и двамата и да ни зарадват с победи.
7 София Павлова 26.06.2013 | 10:08
Честно, казано дори не съм чувала за съперниците им. Надявам се да успеят да ги победят!
6 Jason Bourne 26.06.2013 | 09:55
Дано наистина да я постигне. Добре се справя това момче до момента и според мен ще даде всичко от себе си за победата.
5 Иван Ангелов 26.06.2013 | 09:55
Цвети има лесни съпернички, така че трябва да стигне уверено напред и да няма проблеми за по-добро представяне. Това е нейният турнир ;)!
4 властен олигарх 26.06.2013 | 09:54
"Двамата отново на корта в четвъртък" - Ще бъде страхотно да ги наблюдаваме и според мен. Много са добри и аз ги харесвам много.
3 Батко съссладко 26.06.2013 | 09:54
Сега е момента Гришо да просперира. Трябва да вземе този мач, след което отива на Дел Потро. Там вече ще е трудно, но мисля, че на трева има силите да го победи.
2 Jason Bourne 26.06.2013 | 09:53
Имат ден за почивка сега, преди да излязат отново на корта. И двамата са с приемливи съперници, така че нека да дадат всичко от себе си.
1 Еухенио Торес 26.06.2013 | 09:50
Безпроблемни победи и за двамата. За Грищо съм сигурен, че ще я постигне.

ТВ програма

Кино

  • Сега Световна купа по сноуборд:...
  • 15:30 Тройни неприятности игрален филм...
  • 17:00 Това го знам детско куиз шоу
  • 18:00 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • 19:00 С БНТ завинаги
  • 19:50 Разкажи ми приказка предаване за...
  • 20:00 По света и у нас
  • Сега "Хари Уайлд" - сериал, с.2, еп.2
  • 15:45 "Модерните агролидери" -...
  • 16:30 "120 минути" - публицистично...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 19:40 "Защо, господин министър?" -...
  • 20:00 Аз обичам България" - забавна...
  • 22:00 ПРЕМИЕРА: "Аферата Пикасо" -...
  • 00:20 "Игра на нерви" - екшън,...
  • Сега "Влюбване в Манхатън" (премиера) -...
  • 16:00 "Да хванеш гората" - документална...
  • 16:30 "На фокус с Лора Крумова" -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 19:40 На фокус след новините
  • 20:00 "Като две капки вода" (нов сезон) -...
  • 23:00 "Треска за Оскари: Пепел и блясък"-...
  • 02:00 "Влюбване в Манхатън" - с уч. на...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.