Гришо не даде сет и на Алекс Болт

В третия кръг на Аустрелиън Оупън Димитров ще се изправи срещу Пабло Кареньо Буста

по статията работи: iNews.bg | 10.02.2021 | 15:21
Twiiter

Григор Димитров се класира за третия кръг на Аустрелиън Оупън след нова чиста победа, този път над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Алекс Болт – 7-6 (1), 6-1, 6-2, предаде БГНЕС.

Първата ни ракета имаше затруднения само в дебютния сет, когато австралиецът бе равностоен и стигна до тайбрек, където обаче 29-годишният хасковлия спечели безапелационно, давайки само една точка на опонента. Във втората част Григор бе безкомпромисен и се доближи на сет от крайния успех след само 26 минути игра.

Третият бе идентичен, като Димитров имаше колебания в четвъртия гейм и в този, който сервираше за успеха, обръщайки от 0-30, но се справи и предотврати евентуалното връщане на Болт в мача. Така, нашият тенисист достигна до третия кръг на надпреварата, след като на старта се справи отново в три сета с хърватина Марин Чилич.

Григор взе първия си мач срещу 166-ия в света Болт, а за място на осминафиналите 18-ият в схемата ще спори с Пабло Кареньо Буста. Двамата с Димитров имат по три победи в съперничеството помежду си, като последният мач бе спечелен от испанеца през 2018 година – на четвътфиналите в Барселона с 6-4, 7-6 (4).

"Много съм щастлив, че победих местна надежда. Надявам се феновете да могат да му се радват скоро. Благодаря на моите сънародници, винаги е специално да се чувстваш у дома, когато си далеч от него. Чест е да играя в такава обстановка. Опитах да запазя концентрация колкото се може по-дълго. Искам да се наслаждавам максимално на турнира, на престоя си тук, на публиката, която се завърна", каза той в интервюто си след срещата.

За трети кръг се класираха още Душан Лайович, Тейлър Фриц, Адриан Манарино, Александър Зверев и представителят на домакините Ник Кирьос, който ще играе с Доминик Тийм в един от най-интригуващите сблъсъци от следващата фаза.