Гришо оцеля в Ротердам

Българският №1 с трудна победа над Турсунов

по статията работи: Иво Вецев | 11.02.2014 | 22:57

Григор Димитров направи страхотен обрат в третия сет срещу руснака Дмитрий Турсунов и стигна до сладко 6:2, 1:6, 6:4 в първия си двубой от турнира ATP Ротердам.

Първата част почна с два бързи гейма до водачеството, но след това Григор се отпуши, записвайки 6 безответни гейма – 6:2. Последваха тежки моменти за родния представител, който не можеше да се справи със солидната игра на Турсунов от основната линия, а и сервисът му не работеше.

И решаващата част почна зле за Димитров, но той се пребори за пробив в епичен гейм за 2:2, а след това стигна и до три мачбола – третият от които реализиран, за крайното 6:4 в маратонския трети сет.

Така в следващия кръг Григор Димитров ще срещне Енест Гулубис, който надделя трудно над Денис Истомин с 6:4, 7:6. Досега той не е играл срещу този съперник. За победата си Григор защити 45 от 180-те точки, които има да защитава от полуфинала през миналата година.