Гришо с втора победа в Пекин, насрочи си 1/4-финал с Джокович

Григор Димитров надигра Пабло Андухар с 6:4, 6:4

по статията работи: Мариян Найденов | 02.10.2014 | 11:51
БТА/Xinhua

Първата ракета на България Григор Димитров продължи с победния си ход на силния тенис турнир в Пекин. 23-годишният хасковлия отстрани втори испанец в лицето на Пабло Андухар, след като в първия кръг надделя над сънародника му Фернандо Вердаско.

Днес Гришо имаше нужда само от два сета, за да се справи със съпротивата на Андухар, надигравайки го с 6:4, 6:4, за да се класира на четвъртфиналите.

Победата гарантира на Димитров 63 480 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, където той заема 10-то място в момента.

Освен това, с успеха над Андухар първата ни ракета си осигури нов мач със световния номер 1 Новак Джокович на четвъртфиналите. Сърбинът е четирикратен шампион в китайската столица и защитава титлата си от миналата година, като до момента има 21 победи от 21 мача в Пекин.

Първият сет бе белязан от цели седем пробива - три за испанеца и четири на сметката на Гришо, с което той измъкна частта с 6-4, повеждайки с 1:0 в сетовете.

За разлика от първата, втората част тръгна с предимство на сервиращите и продължи така до фаталния за Андухар десети гейм, в който Григор Димитров стигна до първия пробив, затваряйки частта с 6:4, а с това и мача.