Гришо срещу Флориан Майер на осминафиналите в Монте Карло

по статията работи: Мариян Найденов | 17.04.2013 | 15:30

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу германеца Флориан Майер в третия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2 646 495 евро.

Това стана факт, след като Майер се наложи с 5:7, 6:4, 6:4 над испанеца Роберто Баутиста в мач от втория кръг на турнира.

Димитров и Майер са се срещали само веднъж до момента - на четвъртфиналите на турнира в Мюнхен през 2011 година, когато Григор загуби в три сета - 6:7(4), 6:3, 4:6.

В момента 29-годишният германец се намира под номер 30 в световната ранглиста. Висок е 190 сантиметра и тежи 82 килограма. Има една титла в кариерата си досега и е спечелил 4 323 233 долара от наградни фондове.

Двубоят между Димитров и Майер ще се играе в четвъртък, а началният му час ще стане ясен по-късно днес, когато организаторите публикуват програмата за деня.

При евентуален успех над германеца, на четвъртфиналите Гришо ще се изправи срещу Краля на клея Рафаел Надал, стига разбира се испанецът да преодолее своя съперник в третия кръг.

Освен това, победа срещу Майер със сигурност ще гарантира на 21-годишния хасковлия дебют в топ 30 на света, с което той за пореден път ще пренапише историята на българския тенис.